Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2020

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIII.196.2020 z dnia 29 września 2020 r.

 

1. Zasłużony dla BĄKOWA:

-  Pan Marcin Kajstura – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,

- Pani Jadwiga Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

2. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:

- Pan Rudolf Brych – za bezinteresowne wspieranie środkami technicznymi jak i materialnymi działań realizowanych przez Radę Sołecką jak i inne organizacje społeczne działające na terenie sołectwa Drogomyśl,

- Pani Anna Głowinkowska – za propagowanie amatorskiego ruchu artystycznego w sferze prezentacji teatralnych, integrujących osoby o podobnych zainteresowaniach na terenie gminy Strumień,

- Pani Barbara Szajter – za wieloletnią aktywność w tworzeniu i wykonawstwie projektów plastycznych, podnoszących estetykę wydarzeń i imprez organizowanych na terenie sołectwa Drogomyśl.

3. Zasłużony dla PRUCHNEJ:

- Pani Elżbieta Czakon – za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Komitecie Pomocy Społecznej,

- Pan Oton Czakon – za wieloletnią pracę i zaangażowanie na rzecz sołectwa Pruchna oraz miejscowych organizacji społecznych,

- Pan Jarosław Górski – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.

4. Zasłużony dla STRUMIENIA:

- Pani Krystyna Nowak – za pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności w Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu jako Skarbnik oraz propagowanie kultury wśród młodzieży,

- Pani Maria Tyrtania – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności w Polskim Komitecie Pomocy Społecznej.

5. Zasłużony dla ZABŁOCIA:

- Pan Jarosław Szast – za zaangażowanie i pracę na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Zabłocie.

6. Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKA:

- Pani Halina Kobiela – za wieloletnią pracę na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności w Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie i Kole Gospodyń Wiejskich.

7. Zasłużony dla ZBYTKOWA:

- Państwo Wiesława i Jan Kuś - za promowanie rolnictwa, zaangażowanie w przygotowanie święta plonów i współpracę z organizacjami społecznymi,

- Pan Marek Omozik – za działalność prospołeczną, łączenie tradycji pokoleń z nowoczesnością oraz kształtowanie postaw młodych strażaków.

 

 „Zasłużony dla Gminy Strumień”

- Pan Ireneusz Nowak – za wybitne wyniki w podnoszeniu sprawności operacyjnej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie gminy Strumień, wynikających z kompetencji Komendanta Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Strumieniu,

- Pani Bogumiła Szupina – za bezinteresowną pracę dydaktyczno-wychowawczą, propagowanie wartości artystycznych, patriotycznych i religijnych wśród wychowanków oraz zaangażowanie na rzecz lokalnej społeczności.

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

Przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXIII.196.2020 z dnia 29 września 2020 r.trafił do Józefy Greń

http://strumien.pl/news/laur-ziemi-cieszynskiej-dla-jozefy-gren

 



Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2021/09/1 2021/09/7 2021/09/10 2021/09/11 2021/09/16 2021/09/20 2021/09/21 2021/09/23 2021/09/25
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi