Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia!

2018-03-23

Urząd Miejski w Strumieniu wraz z Organizatorami zapraszają do udziału w projekcie „CZŁOWIEK - NAJLEPSZA INWESTYCJA” realizowanym przez OSK KRZEMPEK, KSK BIZNES, PRYMUS.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Projekt jest skierowany do wszystkich osób, które ukończyły 18 rok życia.

Po zakończeniu szkolenia uczestnik otrzymuje zawód:

  • brukarza,
  • mechanika maszyn i urządzeń drogowych oraz
  • uprawnienia do kilku maszyn i urządzeń drogowych (koparki, koparko ładowarki i inne).

Pobieranie wniosków na stronie internetowej www.oskrzempek.pl oraz w siedzibie firmy OSK Krzempek.

Spotkanie informacyjne odbędzie się 23 marca o godz. 17.00 w Miejsko Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu ul. Młyńska 14.

 

Plakat
Plakat szkolenia
 

Koncert zespołu Anashim

2018-03-24

W ramach cyklu Miesiąca Kobiet w Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbędzie się Koncert Muzyki Żydowskiej w wykonaniu zespołu Anashim. Koncert odbędzie się 24 marca o godzinie 18.00 w emgoku przy ulicy Młyńskiej 14 w Strumieniu. Wstęp 20 zł.

Plakat koncertu
  

O naszej niepodległej w bibliotece w Strumieniu

2018-03-24

Przez cały rok w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu odbywać się będą spotkania pt. „O naszej niepodległej” upamiętniające tamten okres w dziejach Polski.

 Wykład w ramach Dziecięcej Akademii Naukowej „Pierwsi ku niepodległej. Śląsk Cieszyński 1918-1919” prelekcję + pokaz multimedialny + wystawę przedstawi Krzysztof Neścior z Muzeum IV Pułku Strzelców Podhalańskich w Cieszynie o godzinie 10.00.

O naszej niepodległej w bibliotece w Strumieniu

2018-03-28

Przez cały rok w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Strumieniu odbywać się będą spotkania pt. „O naszej niepodległej” upamiętniające tamten okres w dziejach Polski.

  „Przyczyny upadku I Rzeczpospolitej” wykład przedstawi dr Marek Łukasik (OBEP IPN Katowice) o godzinie 17.30

Babski Comber w Zbytkowie!

2018-04-14

Koło Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie zaprasza na Babski Comber pt. „Księżniczką być!”, który odbędzie się 14 kwietnia od godziny 17.00 do 24.00 w sali OSP w Zbytkowie ul. Wyzwolenia 52.

Cena: 50 zł

W cenie:
– ciepły posiłek, ciasta, gorące i zimne napoje, zimna płyta, barszcz + krokiet
– zabawy z nagrodami prowadzone przez muzykanta i wodzirejki
– niespodzianka dla każdej uczestniczki.

Zachęcamy do przygotowania odpowiedniego stroju lub atrybutu.

Zapisy i płatność od 14 marca do 9 kwietnia w salce KGW w każdą środę w godzinach od 16.00 do 17.00 oraz w świetlicy w Zbytkowie w godzinach pracy.

Informacje pod numerem telefonu 795 139 503 lub 502 474 432.

Serdecznie zparaszamy!

Plakat wydarzenia
  
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi