Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2017

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXVII.316.2017

z dnia 22 września 2017 r.

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:
  • Pan Tadeusz Kożdoń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków,
  • Pan Dariusz Niemiec – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pani Anna Mendrek-Brudny – wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączająca się w prace społeczne na rzecz sołectwa Drogomyśl,
  • Pani Irena Mrowiec – wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączająca się w prace społeczne na rzecz sołectwa Drogomyśl,
  • Pani Helena Pelar - wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączająca się w prace społeczne na rzecz sołectwa Drogomyśl.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pani Helena Kisiała – za długoletnią pracę na rzecz integracji społeczeństwa w szczególności młodzieży sołectwa Pruchna,
  • Pan Sławomir Milata – za długoletnią, aktywną pracę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej,
  • Pani Wanda Sosna – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich w Pruchnej.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Pani Grażyna Faruga – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu,
  • Pan Stanisław Lapczyk – za wszechstronną działalność na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia,
  • Państwo Maria i Stanisław Mendrek - za wszechstronną, bezinteresowną pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia oraz działalność charytatywną,
  • Pan Zdzisław Rusin – za wieloletnią, ofiarną pracę na rzecz Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Pani Krystyna Chybiorz – za bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Parafii w Zabłociu, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Zespole Teatralnym „Szpasowici”.

 

  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pani Cecylia Skowron – za długoletnie zaangażowanie dla sołectwa Zbytków i aktywne pełnienie funkcji sołtysa,
  • Pani Stefania Stokłosa – za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie.

 

 

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXVII.316.2017

z dnia 22 września 2017 r.

 

  • Pan Fryderyk Kiełbasa – za długoletnią działalność w wielu organizacjach działających na terenie Gminy takich jak: Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polski Związek Wędkarski, Chór „AVE” w Pruchnej i Chór działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bąkowie oraz bezinteresowny, aktywny udział w różnych imprezach organizowanych na terenie Gminy,
  • Pani Anna Orawska – za długoletnie przewodniczenie Kołu Gospodyń Wiejskich oraz współpracę z organizacjami społecznymi, jak również reprezentowanie Gminy podczas imprez powiatowych i międzynarodowych,
  • Pani Emilia Pilich – za szczególną, długoletnią działalność na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich, inicjowanie współpracy Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy i poza jej granicami oraz integracje społeczności lokalnej.

 

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXVIII.320.2017

z dnia 9 października 2017 r.

 

Państwo Łucja i Piotr Czakonowie - za przykład współczesnego patriotyzmu, polegającego na solidnej pracy i społecznym zaangażowaniu w życie naszej małej ojczyzny, krzewienie zasad dobrego gospodarowania wśród wielu pokoleń młodych rolników oraz wdrażanie nowych technologii w rolnictwie.



Dodał: EF
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2017/12/6 2017/12/8 2017/12/9 2017/12/10 2017/12/14 2017/12/15 2017/12/20
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi