Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2019

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XI.98.2019

z dnia 26 września 2019 r.

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:
  • Pan Stanisław Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pan Mirosław Czwartos – za działalność na rzecz sołectwa Bąków w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu w Ludowym Klubie Sportowym „Zryw” Bąków.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pani Eufemia Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
  • Pani Józefa Białogłowicz – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,
  • Pani Bożena Rudol – za zaangażowanie w życie społeczne sołectwa Drogomyśl oraz wspieranie materialne działalności lokalnych organizacji społecznych.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pan Henryk Siekierka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,
  • Pani Janina Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,
  • Pani Janina Adamczyk – za wieloletnią, bezinteresowną działalność społeczną i artystyczną na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Chórze „AVE”.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Pani Anna Flaczek – za wieloletnią, bezinteresowną działalność z ramienia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej na rzecz miasta Strumień, w szczególności za coroczne organizowanie pomocy żywnościowej dla seniorów,
  • Pan Stanisław Pietrzyk – za wieloletnią, bezinteresowną pomoc na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, za krzewienie wśród społeczeństwa wiedzy historycznej oraz kultywowanie tradycji stroju cieszyńskiego,
  • Towarzystwo Motoryzacyjne „ZABYTEK” w Strumieniu – za charytatywną działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą oraz kultywowanie tradycji historycznych motoryzacji,
  • Pani Jolanta Żur – za bezinteresowną pomoc na rzecz ochrony środowiska i dbałość o ekologię w mieście oraz wysoką wrażliwość społeczną na potrzeby ludzi i zwierząt.

 

  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Ś.P. Zbigniew Machalica – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej i Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKI:
  • Pani Ilona Szczypka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.
  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pan Andrzej Kuboszek - za aktywizowanie społeczne mieszkańców, wpieranie sfery duchowej oraz całokształt pracy na rzecz zbytkowskiej społeczności i lokalnych instytucji,
  • Pani Ewelina Szczepańska – za aktywną działalność na rzecz sołectwa Zbytków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa i Rejonowym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

 

 

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XI.98.2019

z dnia 26 września 2019 r.

 

  • Pani Janusza Krzyżanowska – za organizowanie życia sportowego Gminy, promowanie zdrowego trybu życia, działalność charytatywną i wolontariat na rzecz niepełnosprawnych,
  • Pan Wojciech Kiełkowski – za działalność publicystyczną i edukację historyczną społeczeństwa pozwalającą ocalić od zapomnienia dzieje Gminy i Regionu,
  • Pani Józefa Greń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność kulturalno-artystyczną, kultywowanie tradycji strojów regionalnych oraz promocję Gminy w kraju i za granicą.

 

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XI.99.2019

z dnia 26 września 2019 r.

 

Pan Józef Sikora - za pełną oddania, długoletnią pracę na rzecz Sołectwa Zbytków, Gminy Strumień i Powiatu Cieszyńskiego. Za organizowanie i realizowanie wielu spraw istotnych dla życia mieszkańców. Za sportową postawę i pielęgnowanie tradycji regionu. Za stworzenie ponadczasowych możliwości dla kolejnych pokoleń.

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe  uzyskane w 2019 r.

  • Joanna Wyleżoł za II miejsce w kategorii trójek w Finale Wojewódzkim Mini Siatkówki Dziewcząt w Mikołowie w dniach 25 – 26 maja 2019 r.,
  • Kamil Wilczyński za II miejsce w finale biegu na 100 m. podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego U18 w Bielsku - Białej w dniach 25 - 26 maja 2019 r.,
  • Bartłomiej Fizia za II miejsce w klasie HR4 w Rajdzie Śląska w Chorzowie w dniach 5 - 7 września 2019 r.,
  • Jakub Libura za III miejsce w finale skoku w dal podczas XXV Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych  w Łodzi w dniach 15 - 16 czerwca 2019 r.,
  • Sebastian Libura za I miejsce w finale biegu na 60 m podczas XXV Ogólnopolskiego Finału Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi w dniach 15 - 16 czerwca 2019 r.,
  • Bartłomiej Dudkowiak za III miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym podczas Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych 15 lat w pływaniu w Opolu w dniach 13 - 15 grudnia 2019 r.
  • Martyna Ihas za II miejsce w JUDO w kat. wag 48 kg na Mistrzostwach Polski Juniorek Młodszych i Juniorów Młodszych w Chęcinach w dniach 26 - 27 kwietnia 2019 r.,
  • Tomasz Wróbel za I miejsce w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Bydgoszczy w dniach 19 – 21 lipca 2019 r.,

 

 



Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2020/11/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi