Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2018

 

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”
wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr LI.422.2018
z dnia 28 września 2018 r.

1.    Zasłużony dla BĄKOWA:


- Pani Krystyna Kucharska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich,
- Pani Krystyna Strządała – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu.


2.    Zasłużony dla DROGOMYŚLA:


-   Pani Anna Gorgoń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Zarządu Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej,
-   Pani Bożena Kubica – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich,
-   Pan Jarosław Mazur – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl w LKS „Błyskawica” i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz za kreowanie i udział w realizacji wielu społecznych inicjatyw.

 

3.    Zasłużony dla PRUCHNEJ:


-  Pani Maria Budzik – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich oraz promocję sołectwa poprzez udział w wielu konkursach,
-  Pani Marta Rauser – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu,
-  Pan Henryk Staroń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz środowiska pszczelarskiego oraz edukację społeczeństwa i dbałość o środowisko naturalne.

 

4.    Zasłużony dla STRUMIENIA:


-  Pan Adam Gawron – za szczególne zasługi w urzeczywistnianiu celów Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu oraz promocję ziemi strumieńskiej poprzez twórczość filmową i publicystyczną,
- Pani Zofia Niemiec – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu, Koła Gospodyń Wiejskich w Bąkowie oraz czynny udział w chórach,
- Pani Elżbieta Pollok – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

 

5.    Zasłużony dla ZABŁOCIA:


-   Pani Cecylia Uchyła-Smyczek – za wieloletnią , bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Parafii w Zabłociu, w szczególności za pracę w Radzie Sołeckiej i Zespole Teatralnym „Szpasowici”.

 


6.    Zasłużony dla ZBYTKOWA:


-   Pani Katarzyna Kupka – za aktywną działalność w Kole Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie,
-   Pani Otylia Pajor – za aktywną pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego sołectwa Zbytków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej.


„Zasłużony dla Gminy Strumień”
wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr LI.422.2018
z dnia 28 września 2018 r.

- Pan Stanisław Balas – za wieloletnią, bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa Bąków i Gminy, inicjowanie i organizację wielu przedsięwzięć i imprez kulturalnych oraz integrację społeczeństwa.


Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”
przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr LI.423.2018
z dnia 28 września 2018 r.

Pani Maria Sladek - za bezinteresowny, pięćdziesięcioletni, wybitny wkład w osiągnięciu ogólnopolskich i międzynarodowych sukcesów strumieńskich chórów oraz kultywowanie tradycji śpiewu chóralnego na Śląsku Cieszyńskim.

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe  uzyskane w 2018 r.

  1. Sebastian Libura – za osiągnięcie II miejsca w biegu 60 m chłopcy 12 lat na XXIV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” Łódź 2018,
  2. Jakub Libura - za osiągnięcie III miejsca w biegu 60 m chłopcy 12 lat na XXIV Ogólnopolskim Finale „Czwartków Lekkoatletycznych” Łódź 2018,
  3. Martyna Ihas - za osiągnięcie III miejsca w kategorii wagowej 48 kg w Otwartym Pucharze Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w JUDO w Bytomiu w dniu 10 listopada 2018 r.
  4. Bartłomiej Dudkowiak – za osiągnięcie I miejsca w pływaniu w kategorii 14 lat w konkurencji 50 m dowolny na Mistrzostwach Śląska w Gliwicach w dniu 16 listopada 2018 r.
  5. Kamil Wilczyński – za osiągnięcie II miejsca w skoku w dal M U18 na Mistrzostwach Województwa Śląskiego w Częstochowie w dniach 26 - 27 maja 2018 r.
  6. Joanna Wyleżoł – za osiągnięcie II miejsca w kategorii dwójki dziewcząt w XXIV Wojewódzkim Finale Minisiatkówki w Mikołowie w dniu 19 maja 2018 r.
  7. Jakub Rozmarynowski – za osiągnięcie III miejsca skok w klasie I na Indywidualnych Mistrzostwach Śląska w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn w Zabrzu w dniu 14 maja 2018 r.
  8. Ewa Tolasz – za osiągnięcie I miejsca w biegu na 1500 m. – podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego w Częstochowie w dniach 26 - 27 maja 2018 r.
  9. Tomasz Wróbel – za osiągnięcie II miejsca w rzucie oszczepem podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Bydgoszczy w dniach 08 - 10 czerwca 2018 r.
  10. Piotr Cieślik – za osiągnięcie II miejsca w pchnięciu kulą podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Bydgoszczy w dniach 08-10 czerwca 2018 r.
  11. Bartłomiej Fizia – za osiągnięcie III miejsca w klasyfikacji końcowej w klasie Gość 2WD na Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska 2018 r.

 

 

 



Dodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2019/10/11 2019/10/12 2019/10/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi