Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-06-17

wyświetleń: 435

Wiosenne remonty w placówkach oświatowych

W czasie pandemii placówki oświatowe w gminie Strumień zamknięto dla uczniów. Jednak nie do końca korytarze szkół świeciły pustkami. Czas ten postanowiono w pełni wykorzystać. We wszystkich placówkach przeprowadzano porządki, modernizacje i drobne remonty. Teraz z  niecierpliwością wszyscy czekają na moment, kiedy uczniowie wrócą do szkół i będą mogli uczyć się i pracować w lepszych, przyjemniejszych warunkach.

 

I tak w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bąkowie znaczącym przedsięwzięciem był remont biblioteki obejmujący gruntowanie, malowanie ścian i sufitu, założenie paneli, wymianę drzwi i parapetów. Przeprowadzono również prace elektryczne. Biblioteka jest teraz pomieszczeniem bardziej przyjaznym co z pewnością ucieszy uczniów po powrocie do szkoły. Remont biblioteki kosztował ponad 8 tys. zł. Ponadto przeprowadzono malowanie sufitów w szkole oraz lamperii na parterze i w piwnicy.

 

W Drogomyślu zakończył się konieczny remont 5 kominów wyższego segmentu budynku szkoły przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym. Koszt inwestycji wyniósł ponad 11 tys. zł. Była to kontynuacja prac z zeszłego roku kiedy to wyremontowano 6 kominów za prawie 16 tys. zł. Prace zakończyły się w maju. Ponadto przeprowadzono remont Sali lekcyjnej nr 11, remont gabinetu pedagoga i higienistki, remont salki fitness, remont Sali „sześciolatków” w budynku szkoły, odmalowano łazienki. Wartość prac to prawie 9 500,00 zł.

 

Na prucheńskie przedszkolaki czeka niespodzianka. Kiedy tylko otwarte zostaną przedszkola przywita ich odświeżona klatka schodowa. W ramach inwestycji wymieniono wewnętrzną stolarkę drzwiową, nałożono gładzie gipsowe, pomalowano ściany, zamontowano nowe obudowy grzejników, pomalowano balustrady i poręcze. Remont, który kosztował ponad 19 tys. zł przyczynił się do poprawy estetyki całego wnętrza. Ponadto w budynku szkoły odmalowano salę.

 

W strumieńskiej szkole podstawowej przeprowadzono prace remontowe na placu zabaw, wykonano poprawki malarskie w zapleczach kuchennych. Teren przy szkole zazielenił się za sprawą nowych nasadzeń.  Wymieniono również zniszczone panele podłogowe. Wiosenne inwestycje kosztowały szkołę ponad 6 tys. zł. W przedszkolu odmalowano salę i łazienki, zaś na najmłodszych czekają odnowione meble i krzesła. W czasie nieobecności dzieci zagospodarowano skwer wokół przedszkola, a także dokonano wymiany zużytych elementów w urządzeniach ogrodowych.

 

W Zabłociu, nowego blasku nabrała kolejna sala lekcyjna.  W ramach prac wymieniono posadzkę, stolarkę drzwiową, a na ścianach i suficie położona została gładź. Sala została również odmalowana. Dodatkowo odmalowany został pokój nauczycielski i korytarz na I piętrze. Remont zakończył się w maju.

 

Na zbytkowskie przedszkolaki również czekają niespodzianki. W kwietniu i maju wyremontowano fragment elewacji tarasu i pomalowano poręcze przy schodach tarasowych. Ponadto przed przedszkolem pojawiły się nowe nasadzenia, a wszystko otoczone zostało granitową kostką i kamieniem.

 

Wykorzystując czas zdalnej nauki prowadzony był szereg prac remontowych w placówkach oświatowych. Większość remontów zakończyła się w maju. Cieszę się, że ten czas został pracowicie wykorzystany, a dzieci po powrocie będą mogły spędzać czas w dobrych i estetycznych warunkach – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

 Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/11 2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi