Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-04-13

wyświetleń: 655

Wielkanocny Stół za nami

W sobotnie popołudnie 6 kwietnia, tłumy mieszkańców gminy i gości pojawiły się w sali Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, aby poznać wielkanocne tradycje kulinarne naszego regionu podczas dorocznego „Wielkanocnego Stołu”.

Wydarzenie, które przeszło już do tradycji gminy Strumień objęła honorowym patronatem Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Strumień  z wielką starannością przygotowały menu. Swoje stoły pełne smakołyków prezentowali również zagraniczni partnerzy gminy Strumień: miasto Vratimov (Czechy), miasto Petrvald (Czechy), gmina Dolný Hričov (Słowacja), gmina Krasnany (Słowacja). Oprócz jedzenia na stołach królowały wiosenne dekoracje, stroiki świąteczne i palmy wielkanocne.

W tym wyjątkowym przedświątecznym spotkaniu wzięli udział m.in. Stanisław Szwed - Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Jan Olbrycht poseł do Parlamentu Europejskiego, Gertruda Proksa członkini zarządu krajowego KGW, Danuta Kożusznik Prezes Zarządu  Rejonowego Związku Rolników Kółek i Organizacji Rolniczych w Bielsku-Białej oraz delegacja z czeskiego miasta Senov.

W Pruchnej nie zabrakło Burmistrz Strumienia Anny Grygierek i Przewodniczącego Rady Czesława Grenia, którzy złożyli podziękowania za trud włożony w przygotowanie tak wspaniale prezentujących się stołów.

 

Więcej zdjęć na FACEBOOKUDodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2019/10/11 2019/10/12 2019/10/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi