Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-08-05

wyświetleń: 337

Wakacje na półmetku

 

Zajęcia plastyczne, muzyczne, ruchowe, gry i zabawy, wycieczki…Te i wiele innych propozycji czekały na najmłodszych w ramach zajęć wakacyjnych w świetlicach, eMGOK-u, na Hali Sportowej w bibliotece i na basenie. Wakacje już na półmetku, podsumowaliśmy więc to, co działo się dotychczas w gminie Strumień.

Przez cały lipiec młodzież i dzieci mogły skorzystać z oferty wakacyjnej. Wakacje to idealny czas na rozwój plastyczny, muzyczny, kulturalny i sportowy. Dlatego też oferta wakacyjna przygotowana dla najmłodszych mieszkańców gminy Strumień, była stworzona tak, aby każdy chętny znalazł coś dla siebie.

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury przygotował dla najmłodszych szereg zajęć tematycznych. W pierwszych dniach wakacji, najmłodsi przeżyli podróż po wielu zakątkach świata wraz z grupą „Inicjatywni”. W eMGOK-u odbywały się również zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne. W ramach takich zajęć powstał również wakacyjny ogródek , który można podziwiać przed siedzibą Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury do dziś. W każdej miejscowości gminy Strumień odbywały się również zajęcia świetlicowe pod auspicjami eMGOK-u. Zajęcia kulinarne, wycieczki, spotkania, zawody, wyjazdy do kina i na basen… to tylko niektóre z propozycji bogatego wypełnionego po brzegi kalendarza zajęć świetlicowych z którego mogli korzystać bezpłatnie najmłodsi mieszkańcy gminy Strumień.

Lecz to nie wszystko. Życie wakacyjne miała również biblioteka. Tam czekała wakacyjna edycja Grupy Zabawowej dla najmłodszych, zajęcia plastyczne, gry zabawy, quizy i rebusy z książką oraz kino w bibliotece.  Trwa również konkurs wakacyjny na najpiękniejszą wakacyjną pocztówkę oraz wakacyjny wierszyk.

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki odbyły sir również półkolonie w Hali Sportowej. Tam, na dzieci i młodzież czekały zajęcia sportowe i rekreacyjne, spotkania z funkcjonariuszami policji, wyjazdy do kina, turnieje, zawody i zajęcia sportowe. Dzieci spotkały się również z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek. Na zakończenie wzięły udział w Igrzyskach Olimpijskich, które miały miejsce w Hali Sportowej.

Plażowiczom na basenie w lipcu towarzyszyły również bezpłatne zajęcia – waterpolo, aquaerobic, czy konkurs na najszybszy zjazd zjeżdżalnią. Najlepsi otrzymywali upominki.

Przypominamy, że do 4 września czynny jest basen w Strumieniu, a w każdy wtorek dzieci i młodzież z gminy Strumień wstęp mają za symboliczną złotówkę. Zachęcamy do korzystania również z boisk do siatkówki plażowej – w Strumieniu, Zabłociu, Pruchnej i Drogomyślu. Kortów tenisowych i do squasha zlokalizowanych przy basenie oraz boisk i innych obiektów sportowych.Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
luty 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi