Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-03-25

wyświetleń: 6151

W gminie Strumień- strefa uzdrowiskowa

Sołectwo Zabłocie Solanka choć to niewielka miejscowość – ma ogromy potencjał. Objęcie miejscowości strefą uzdrowiskową stworzy jeszcze lepsze warunki do rozwoju rekreacji i turystyki w gminie . – To niewątpliwie przełoży się na podniesienie atrakcyjności nie tylko tego sołectwa, ale również całej gminy – uważa burmistrz Anna Grygierek.

Teraz Zabłocie Solanka jest już częścią Uzdrowiska Goczałkowice Zdrój. Minister Zdrowia pozytywnie rozpatrzył wniosek Goczałkowic Zdroju i Strumienia o objęciu Zabłocia Solanki strefą uzdrowiskową. To oznacza lepsze wykorzystanie walorów uzdrowiskowych i rekreacyjnych na terenie gminy.  W podpisanym wcześniej porozumieniu obie gminy – Goczałkowice Zdrój i Strumień zadeklarowały „prowadzenie wspólnych działań w celu wykorzystania i ochrony znajdujących się na obszarze gmin naturalnych surowców leczniczych, promowaniu walorów turystycznych obszaru i dążeniu do rozwoju obu gmin”.

W  Zabłociu Solance mieszka obecnie 130 osób. Powierzchnia tego sołectwa to  niecałe 190 hektarów.  – Nie mielibyśmy Zabłocia Solanki w składzie Uzdrowiska Goczałkowice Zdrój bez wspólnego wysiłku, który podjęliśmy wraz z Radą Miejską i mieszkańcami. Spotykaliśmy się i wspólnie podjęliśmy decyzję o granicach nowego sołectwa. Choć nie były to łatwe decyzje, jestem pewna, że zaprocentują – opowiada Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Decyzja samorządu i pozytywny wynik starań o włączenie Zabłocia Solanki do strefy uzdrowiskowej to nie tylko rozwój gminy. Skorzystają na tym również przedsiębiorcy, którzy wydobywają znajdujące się tu złoża borowiny czy wód leczniczych – solanki, która  ma największą na świecie zawartość jodu dochodzącą do 139 mg/litr. Objęcie sołectwa gminy strumień strefą uzdrowiskową to również ogromne możliwości dla rozwoju agroturystyki, czy atrakcji okołoturystycznych.

Tę radosną wiadomość Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia przekazała na spotkaniu w którym uczestniczyli przedstawiciele Uzdrowiska Ustroń, Uzdrowiska Goczałkowice-Zdrój i Firmy Solanka z Zabłocia sp. z o.o. oraz media.
 Dodał: DK
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi