Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-11-14

wyświetleń: 783

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej - 11.11.2018 r.

Uroczysta sesja Rady Miejskiej

Za nami uroczysta Sesja Rady Miejskiej z okazji setnej rocznicy odzyskania Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta w Sanktuarium Św. Barbary w Strumieniu, następnie odbyło się odsłonięcie tablicy upamiętniającej Marszałka Mikołaja Brodeckiego jak również złożenie kwiatów w miejscach pamięci. Główne uroczystości odbyły się w MGOK-u. Część artystyczna niedzielnej ceremonii została przygotowana przez Zespół Szkolno- Przedszkolny z Bąkowa oraz Chór dziecięcy „Canzonetta” ze Strumienia. W trakcie uroczystej Sesji Rady Miejskiej wręczono mieszkańcom wyróżnienia „Zasłużony dla sołectwa\ miasta”, „Zasłużony dla Gminy Strumień” oraz „Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej- Srebrna Cieszynianka”.


Lista osób wyróżnionych:

„Zasłużony dla Bąkowa”Pani Krystyna Kucharska- za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich, Pani Krystyna Strządała- za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu.
 „Zasłużony dla Drogomyśla”: Pani Anna Gorgoń-  za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Zarządu Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Pani Bożena Kubica- za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich, Pan Jarosław Mazur- za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl w LKS „Błyskawica” i Parafii Ewangelicko-Augsburskiej oraz za kreowanie i udział w realizacji wielu społecznych inicjatyw.

”Zasłużony dla Pruchnej”: Pani Maria Budzik – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich oraz promocję sołectwa poprzez udział w wielu konkursach, Pani Marta Rauser – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Pruchna, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu, Pan Henryk Staroń- za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz środowiska pszczelarskiego oraz edukację społeczeństwa i dbałość o środowisko naturalne.

„Zasłużony dla Strumienia”: Pan Adam Gawron-  za szczególne zasługi w urzeczywistnianiu celów Macierzy Ziemi Cieszyńskiej Koło w Strumieniu oraz promocję ziemi strumieńskiej poprzez twórczość filmową i publicystyczną, Pani Zofia Niemiec-  za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu, Koła Gospodyń Wiejskich w Bąkowie oraz czynny udział w chórach, Pani Elżbieta Pollok – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu i Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej.

„Zasłużony dla Zabłocia”: Pani Cecylia Uchyła-Smyczek-  za wieloletnią , bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Parafii w Zabłociu, w szczególności za pracę w Radzie Sołeckiej i Zespole Teatralnym „Szpasowici”.

Zasłużony dla „Zbytkowa”: Pani Katarzyna Kupka- za aktywną działalność w Kole Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie, Pani Otylia Pajor-  za aktywną pracę społeczną na rzecz środowiska lokalnego sołectwa Zbytków, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich i Ochotniczej Straży Pożarnej.



Zostało także wręczone wyróżnienie „Zasłużony dla Gminy Strumień” dla Pana Stanisława Balas- za wieloletnią, bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa Bąków i Gminy, inicjowanie i organizację wielu przedsięwzięć i imprez kulturalnych oraz integrację społeczeństwa oraz Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka” dla Pani Marii Sladek- za bezinteresowny, pięćdziesięcioletni, wybitny wkład w osiągnięciu ogólnopolskich i międzynarodowych sukcesów strumieńskich chórów oraz kultywowanie tradycji śpiewu chóralnego na Śląsku Cieszyńskim.

 

Wiecej zdjęć można zobaczyć TUTAJ



Dodał: SC
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2019/11/5 2019/11/6 2019/11/7 2019/11/9 2019/11/11 2019/11/15 2019/11/16 2019/11/22 2019/11/25 2019/11/26 2019/11/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi