Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-03-20

wyświetleń: 5402

Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pruchna- spotkanie wyborcze


      W świetlicy środowiskowej przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej odbyło się walne zebranie sprawozdawczo- wyborcze Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna. Na przewodniczącego spotkania wybrano Karola Pisiuta, Sekretarzem została Maria Kopel, a Komisję skrutacyjną utworzyły: Małgorzata Gołyszny, Anna Glac i Krystyna Keller. Następnie sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia przedstawiła Prezes Henryka Brańczyk. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Pruchna liczy obecnie 37 członków. W okresie sprawozdawczym odbyło się 7 zebrań ogólnych i 6 zebrań zarządu. Walne zgromadzenie  członków odbyło się 15.03.2014r. a spotkanie opłatkowe 16.12.2014r.
      W zakresie działalności kulturalnej zrealizowano: „Koncert noworoczny- rodzinne kolędowanie”, zabawę biesiadna dla 120 osób, konkurs fotograficzny „Pruchna w obiektywie- architektura wsi”, szkolenie pierwszej pomocy przedmedycznej, spotkanie z cyklu „Ocalić od zapomnienie” poświęcone twórczości Józefa Kornbluma, wycieczkę turystyczno- krajoznawczą do Krakowa, spotkanie autorskie z Władysławą Magierą. Stowarzyszenie włączyło się w pracę Fundacji „Mam marzenie” i pomogło w spełnieniu marzenia chorego artysty - uczestnika Koncertów Noworocznych Waldemara Gabzdyla. Jego marzeniem było spotkanie z legendarnym zespołem Metallica, co spełniło się 11.07.2014r. w Warszawie. Po tym wydarzeniu postanowiono kontynuować działania na rzecz Waldka i zawiązano Komitet Organizacyjny Koncertu Charytatywnego „Dla Waldka”. Koncert odbył się w Parku Miejskim w Strumieniu.
Wiele działo się także w Izbie Regionalnej im. Emilii Michalskiej. W okresie letnim zaprojektowano i wykonano dekoracje na okna i drzwi- wykorzystano ludowe motywy zdobnicze i archiwalne zdjęcia, zaprojektowano nowy wystrój i układ gablot, całorocznie trwały prace nad powiększeniem zbioru i gromadzeniem nowych eksponatów, zostały przeprowadzone prelekcji dla dzieci ze szkoły w Pruchnej i Hawierzowie.
      Stowarzyszenie przez cały rok sprawowało pieczę nad odrestaurowanym pomnikiem przy Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej.
    Następnie sprawozdanie przedstawiła Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej Maria Kopel. Zarządowi zostało udzielone absolutorium . Po sprawozdania przyjęte zostały wszystkie uchwały przewidziane w porządku zebrania, przedstawiono także regulamin głosowania i przystąpiono do zgłaszania kandydatów do nowego zarządu. Po dokonaniu ostatecznego wyboru Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Pruchna został Karol Pisiut, V-ce Pezesem i skarbnikiem Maria Madziar, V-ce Prezesem Bogusław Stuchlik, Sekretarzem Małgorzata Gołyszny, Członkiem Zarządu, opiekunem Izby Regionalnej im. Emilii Michalskiej oraz kronikarzem została Henryka Brańczyk.
     Miłym akcentem na zakończenie spotkania było wręczenie Paniom kwiatów z okazji ich święta oraz podziękowanie złożone na ręce wszystkich członków Zarządu i Komisji Rewizyjnej minionej kadencji przez nowowybranego Prezesa Karola Pisiuta. Uczestnicy mogli także spróbować upieczonego specjalne na okazję zebrania sprawozdwczo- wyborczego toru, który wykonała Janina Wisniewska.
 



Dodał: DK
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi