Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-06-30

wyświetleń: 466

Questem historycznym po Strumieniu!

Nie wiesz co robić w upalny dzień? Zachęcamy do skorzystania z naszej najnowszej oferty dla mieszkańców i turystów. W Wasze ręce oddajemy Quest historyczny  „Po Strumieniu żabim skokiem”! Strumień czeka na chętnych, którzy przemierzą miasto z historią w tle.  

 

Dla przypomnienia-  Quest to edukacyjna gra terenowa, która łączy w sobie elementy zabawy i nauki. Daje emocje związane z poszukiwaniem skarbu oraz radość związaną z jego odkrywaniem. Nie wymaga ani personalnej obsługi, ani znakowania w terenie, dlatego w odróżnieniu od podchodów lub gier miejskich można w nią grać niemal w każdej chwili. Uczestnik porusza się bowiem po trasie czytając wierszowane instrukcje z posiadanej ulotki, a na wszystkich, którzy prawidłowo rozwiążą zagadki, czeka skarb.

 

Quest „Po Strumieniu żabim skokiem” powstał dzięki współpracy z Agencją Rozwoju Regionalnego S.A w Bielsku- Białej w ramach projektu CULTURECOVERY współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Interreg EUROPA ŚRODKOWA. W tworzenie pierwszej w miejscowości gry terenowej włączyli się sami mieszkańcy, którzy zaproponowali dla wszystkich chętnych nowatorski sposób odkrywania sekretów lokalnej historii. Odgadywane po drodze zagadki zawarte w 49 zwrotkowym wierszu prowadzą mieszkańca lub turystę prosto do ukrytego skarbu.

 

Quest to idealna forma spędzenia wolnego czasu, a także okazja by zachęcić nie tylko turystów ale i mieszkańców do wędrówki po naszym mieście i poznania jego dziedzictwa historycznego. Na tych, którzy spróbują swoich sił i rozwiążą zagadki czeka na końcu drogi skarb. U progu wakacji zachęcam całe rodziny do podjęcia tego emocjonującego i pouczającego wyzwania  - mówi Ewa Kuboszek – Owsiany kierownik Referatu Rozwoju i Promocji UM w Strumieniu.

Aby przebyć drogę questu należy zaopatrzyć się w ulotkę z przebiegiem trasy, którą można:

  • Samodzielnie wydrukować (ulotka do pobrania w załączniku)

Lub odebrać w:

  • Punkcie Informacji Turystycznej w Strumieniu ( ul. Rynek 2, 43-246 Strumień)
  • Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury (ul. Młyńska 14, 43-246 Strumień)
  • Urzędzie Miejskim w Strumieniu w Referacie Rozwoju i Promocji (ul. Rynek 4, 43-246 Strumień)
  • W punktach noclegowo - gastronomicznych na terenie Strumienia.

 

Zapraszamy wszystkich chętnych zarówno mieszkańców gminy jak i turystów do skorzystania z oferty jakim jest Quest historyczny „Po Strumieniu żabim skokiem”.

 

 

 Dodał: LP
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2020/08/2 2020/08/7 2020/08/8
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi