Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-04-17

wyświetleń: 2109

Odbyło się zebranie wiejskie w Bąkowie

Mieszkańcy sołectwa Bąków wybrali Sołtysa i Radę Sołecką. Zebranie wiejskie tej społeczności, odbyło się 14 kwietnia w Sali Widowiskowej przy OSP w Bąkowie.
Zebranie otworzyła Pani Maria Adamczyk, która pełniła rolę przewodniczącej zebrania. Na wstępie przywitała przybyłych gości: Burmistrza Strumienia Annę Grygierek, Zastępcę Burmistrza Włodzimierza Cybulskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strumieniu Czesława Grenia, radnych Bronisława Pająka i Stanisława Balasa, Członka Zarządu Powiatu Lillę Salachnę-Brzozę, oraz dyrektorkę Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bąkowie Małgorzatę Orawską i licznie zgromadzonych mieszkańców sołectwa.
Jednym z pierwszych punktów obrad było podsumowanie działalności dotychczasowego Sołtysa Bąkowa Stanisława Balasa i Rady Sołeckiej. Następnie wybrano Komisję Uchwał i Wniosków w skład której weszli: Witold Polok, Katarzyna Stekla i Monika Staniek.
Na potrzeby przeprowadzenia wyborów Sołtysa Bąkowa i Rady Sołeckiej powołano Komisję Skrutacyjną w składzie: Bożena Niemiec-Grabarczyk, Małgorzata Płonka, Adam Czyż. Zgłoszono dwie przyjęte przez kandydatów kandydatury na stanowisko sołtysa – Stanisława Balasa i Romana Kaczorowskiego. Ostatecznie większością głosów w tajnym głosowaniu mieszkańcy zgromadzeni na zebraniu, przystali za tym, aby funkcję Sołtysa Bąkowa pełnił nadal Stanisław Balas.
Następnie przystąpiono do wyborów Rady Sołeckiej. Po tajnych wyborach skład członków Rady Sołeckiej przedstawia się następująco: Stanisław Gabryś, Marian Hus, Roman Kaczorowski, Kiełbasa Krystyna, Tadeusz Kożdoń, Barbara Maślanka i Orawski Józef.
Zebranie sołeckie  było również okazją do zadawania pytań, dyskusji i złożenia wniosków. Na pytania szczegółowo odpowiadali Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Zastępca Burmistrza Włodzimierz Cybulski wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem. Pytano o kwestie dróg i chodników, odwodnienia, przekształcenia terenów z rolnych w budowlane, czy montażu progów zwalniających.
 Dodał: DK
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi