Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-10-04

wyświetleń: 602

Jubileusz 20-lecia LKS 99 Pruchna

W sobotę 28 września w Pruchnej odbyły się uroczystości związane z jubileuszem 20-lecia Klubu Sportowego LKS 99 Pruchna.

Najpierw w jubileuszowy nastrój wszystkich sympatyków klubu wprowadzili piłkarze, którzy w meczu o ligowe punkty pokonali 1: 0 Sołę Rajcza. Radość była tym większa, że jedynego gola w ostatnich sekundach gry strzelił Damian Hojka. Nic więc dziwnego, że po zwycięskim meczu kibice, trenerzy i zawodnicy w znakomitych nastrojach przystąpili do świętowania jubileuszu.

 

Jako pierwszy głos zabrał prezes Jerzy Wojnar, przypominając genezę klubu oraz najważniejsze daty z jego historii, która rozpoczęła się 20 lat temu. Ludowy Klub Sportowy 99 Pruchna został założony w 1999r., a w 2003 roku Klub przystąpił do pierwszych rozgrywek. Pierwszym kierownikiem drużyny był Ferdynand Gabryś, który pełni tę funkcję do dzisiaj.

 

Jubileusz był także okazją do podziękowań zawodnikom, trenerom i sympatykom klubu, które złożyli Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

 - Sport to sposób na życie, to radość z wysiłku, wartości wychowawcze przekazywane z pokolenia na pokolenie, to przykład wzajemnego szacunku. Jestem niezwykle dumna z aktywności Klubu Sportowego LKS 99 Pruchna, który jest sportową wizytówką regionu. – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

 Następnie członek zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej, a zarazem prezes Podokręgu Skoczów Bogusław Walica uhonorował najbardziej zasłużonych działaczy.

Odznaczeni zostali: Brązową Odznaką Honorową PZP - Ferdynand Gabryś, Złotą Odznaką Honorową ŚL.ZPN - Eugeniusz Gabryś, Jerzy Wojnar i Józef Obracaj,  Srebrną Odznaką Honorową ŚL.ZPN - Ireneusz Brachaczek, Grzegorz Gabryś i Władysław Kumorek, Brązową Odznaką Honorową ŚL.ZPN - Michał Chrysteczko, Jacek Gabryś, Konrad Madziar, Adam Marek oraz Jerzy Obracaj.

Podczas jubileuszu Bogusław Walica na ręce Jerzego Wojnara przekazał okolicznościowy puchar od prezesa Śląskiego ZPN Henryka Kuli. Na wszystkich przybyłych gości czekała zabawa i poczęstunek., a rocznicowe spotkanie w Pruchnej upłynęło we wspaniałej atmosferze.Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/6 2020/06/7
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi