Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-10-12

wyświetleń: 184

Inicjatywa Sołecka w gminie Strumień zrealizowana

Miło nam poinformować, że wszystkie z zadań, które pozytywnie przeszły weryfikację w ramach Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka 2020 na terenie gminy Strumień zostały już zrealizowane.

Panie z KGW w Bąkowie cieszyć się mogą z dziewięciu kompletów damskich regionalnych strojów cieszyńskich, z których uszycie ośmiu dofinansowane zostało ze środków budżetu Województwa Śląskiego. Stroje trafiły do aktywnych gospodyń z Bąkowa, teraz czekamy na najbliższą okazję, aby mogły się w nich zaprezentować. Wniosek „Kultywowanie tradycji poprzez zakup strojów ludowych dla członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Bąkowie” uzyskał dofinansowanie na kwotę 9 142,40 zł, a Gmina Strumień dołożyła do tego zakupu 2 285,60 zł.

Doczekał się również realizacji pomysł nabycia mundurów galowych dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej. Jednostka jest już w posiadaniu ośmiu nowych kompletów mundurów galowych,  jednego damskiego i siedmiu męskich.  Mundury wyceniono na 8 000,02 zł  z czego 6 406,40 zł stanowiła dotacja, a resztę na ten cel przekazał samorząd Gminy Strumień.

Dobrą wiadomość mamy również dla mieszkańców Zbytkowa. Wniosek o nazwie „Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Zbytkowie - „I” jak innowacja oraz integracja” pozytywnie przeszedł konkursową procedurę i otrzymał wnioskowaną kwotę 10 080 zł. Obecnie świetlica wiejska w Zbytkowie wyposażona jest w nowoczesną tablicę multimedialną wraz z komputerem i statywem. Sprzęt z pewnością wspomagać będzie aktywność organizacji działających na terenie sołectwa i gminy, jak również pomagać w nauce i pracy lokalnej społeczności. Z gminnego budżetu przekazane zostało na ten cel 2 520 zł.

W ramach Konkursu Inicjatywa Sołecka 2020 zyskał również Drogomyśl. W sercu sołectwa przy Przyjaznym Skwerze otwarta została samoobsługowa stacja naprawy rowerów. Można z niej korzystać bezpłatnie 24 godziny na dobę. Stacja serwisowa wyposażona jest w szeroką gamę akcesoriów niezbędnych do wykonania koniecznej naprawy. Co ważne dostosowana jest do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dotacja z budżetu Województwa Śląskiego na ten cel wyniosła: 8 160,00 zł pozostałe środki Gmina Strumień wyłożyła z własnego budżetu. Koszt całej inwestycji wyniósł 10 120,44 zł.

Dziękujemy sołtysom i mieszkańcom zaangażowanym w przygotowywanie wniosków, dzięki którym udało się zrealizować  powyższe przedsięwzięcia.  Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Marszałkowskiego Konkursu Inicjatywa Sołecka 2020 Gmina Strumień złożyła łącznie sześć wniosków, z czego cztery pozytywnie przeszły procedurę konkursową.

 

 

 

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2020/10/24
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi