Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-06-29

wyświetleń: 315

Bezpłatny kurs komputerowy dla seniorów 65+ – rusza rekrutacja

Rusza rekrutacja na darmowe szkolenia online z obsługi laptopów, tabletów i smartfonów dla seniorów powyżej 65 roku życia z terenu gminy Strumień.

W trosce o bezpieczeństwo seniorów, Fundacja Partycypacji Społecznej wraz z Gminą Strumień przystępuje do realizacji projektu Śląska Akademia Senior@ w formie szkoleń zdalnych (on-line), wychodząc naprzeciw sytuacji związanej z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.


Na czym polega projekt?
Maksymalnie 10-osobowe grupy uczyć się będą obsługi laptopów, tabletów, czy smartfonów, zdobywając umiejętności poruszania się w Internecie, a dzięki temu zyskają dostęp do usług, informacji i social media. Seniorzy podczas szkoleń dowiedzą się m.in. tego jak korzystać z e-recept, jak bezpiecznie i wygodnie płacić rachunki, czy dokonywać zakupów przez Internet z dostawą do domu. Studenci Śląskiej Akademii Senior@ poznają dokładnie także nowe aplikacje (np. Messengera i WhatsAppa), które mogą ułatwić im kontakt z rodziną.  Szkolenie poprowadzą wyspecjalizowani Trenerzy, przygotowani do pracy z osobami starszymi, wykorzystując odpowiednie metody szkoleniowe.

Kurs obejmuje 15 spotkań komputerowych po 4 godziny (raz w tygodniu- zdalnie z domu) i 8 spotkań animacyjnych po 4 godziny (2 spotkanie w tygodniu, po dwóch miesiącach nauki - zdalnie z domu )

Kto może wziąć udział w grupach zdalnych:

 • osoby, które ukończyły 65 rok życia,
 • zamieszkujące na terenie gminy Strumień,
 • posiadające dostęp do sprzętu umożliwiającego realizacje szkoleń zdalnych (komputer lub tablet)*.

* Wymagania dot. sprzętu i internetu:

Komputer: minimum dwurdzeniowy procesor + 2GB ramu (rekomendowane 4 rdzenie i 4GB ramu); mikrofon, głośniki (wbudowane lub zewnętrzne). Rekomendowana kamerka internetowa (wbudowana lub zewnętrzna).System operacyjny oraz oprogramowanie: Windows 7 (i wyżej) oraz przeglądarka internetowa Google Chrome lub Mozilla Firefox. Dostęp do internetu (minimum 0.5Mbit/sek upload oraz minimum 1Mbit/sek download).


Uwaga: Jest też możliwość uczestniczenia w zajęciach na platformie używając tabletu.

 

Grupy będą tworzone na zróżnicowanym poziomie. Udział mogą wziąć osoby, które do tej pory w ogóle nie korzystały ze smartfonów, komputerów/laptopów czy tabletów, a sprzęt na czas zajęć udostępni im rodzina (możemy logować się do platformy szkoleniowej za pomocą jednego kliknięcia skrótu z pulpitu), ale także zachęcamy do wzięcia udziału osoby na co dzień korzystające w różnej formie z podanych narzędzi, aby mogły one uzyskać nowe, przydatne umiejętności w odpowiedzi na aktualne potrzeby.

Co można zyskać:

 • Bezpłatne szkolenia kompetencji cyfrowych - praktyczne umiejętności obsługi: telefonu, komputera, internetu.
 • Grupowe działania animacyjne.
 • Certyfikat udziału w projekcie.

 

Proces rekrutacji do grup zdalnych:

 1. Zainteresowane osoby proszone są o wypełnienie wymaganego pakietu dokumentów dostępnych w załączniku lub w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Strumieniu.
 2. Kompletne wnioski w formie papierowej należy złożyć w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Strumieniu (wejście od ul. Pocztowej) w godzinach pracy urzędu.
 3. Rekrutacja trwa od 29.06. – 17.07.2020 r.
 4. W celu uzyskania szczegółowych informacji osoby zainteresowane proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 33 8570 182 lub 781 727 772
 5. Zgłoszenia będą weryfikowane w procesie rekrutacji, zgodnie z regulaminem.
 6. Osoby, które złożyły wymagane dokumenty będą powiadamiane telefonicznie o stworzeniu grupy i rozpoczęciu szkolenia.


Liczba miejsc jest ograniczona.

 

Wymagane dokumenty dostępne w załączniku:

1.Formularz rekrutacyjny

2.Wzór wypełnionego formularza rekrutacyjnego

3.Regulamin rekrutacji

4.Oświadczenie o niepełnosprawności uczestnika indywidualnego

5.Potwierdzenie zapoznania się z regulaminami

 

 Dodał: LP
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/11 2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi