Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2022

Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

(przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XLVII.381.2022 z dnia 27 września 2022 r.)

 

 Zasłużony dla BĄKOWA:

  • Pan Leszek Farana - za wieloletnią, bezinteresowną działalność społeczną na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności w Ludowym Klubie Sportowym „Zryw” Bąków,
  • Pan Dominik Holisz - za bezinteresowne zaangażowanie i działalność społeczną na rzecz sołectwa Bąków.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pani Renata Sabiniok - za aktywny udział w życiu społecznym sołectwa Drogomyśl oraz jego promocję poprzez popularyzację alternatywnej formy działalności rolniczej,
  • Pan Marian Szczypka - za wieloletnią działalność społeczną na rzecz sołectwa Drogomyśl, przejawiającą się dbałością o estetykę miejscowości i organizację cyklicznych imprez dla dzieci.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pani Irena Heczko - za bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pomoc w funkcjonowaniu różnych organizacji,
  • Pani Ewa Raszka - za bezinteresowną działalność na rzecz Pruchnej, w szczególności za propagowanie wartości chrześcijańskich wśród dzieci i młodzieży oraz promocję sołectwa poprzez napisanie książki pt. „Zarys dziejów i życia społecznego wsi Pruchna”,
  • Pan Ferdynand Sajdok - za bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna oraz wieloletnią służbę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Pani Teresa Cholewińska - za ocalenie od zapomnienia kultury i zwyczajów regionalnych czynem, słowem i śpiewem,
  • Pani Barbara Labza - za bezinteresowną pomoc i wsparcie potrzebujących mieszkańców miasta.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Pani Agnieszka Motylewska - za bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie oraz jego promocję poprzez działalność artystyczną w Zespole „Szpasowici”.
  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pani Krystyna Płonka - za aktywne uczestnictwo w życiu społecznym Zbytkowa, w szczególności w Kole Gospodyń Wiejskich i Przedszkolu oraz budowanie wspólnoty w sołectwie,
  • Pani Alina Wawrzyczek - za wydatne zaangażowanie w życie społeczne Zbytkowa, wykorzystanie umiejętności organizacyjnych w działaniach na rzecz lokalnej społeczności oraz niekonwencjonalne metody budowania porozumienia z młodym pokoleniem.

 

Zasłużony dla Gminy Strumień”

(przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XLVII.381.2022 z dnia 27 września 2022 r.)

 

  • Pani Anna Mazur - za wspieranie kultury, bezinteresowne organizowanie koncertów, propagowanie poezji i gwary ludowej wśród mieszkańców oraz pracę społeczną na rzecz Gminy Strumień,
  • Pan Stanisław Lapczyk - za osobiste zaangażowanie w promocję Gminy Strumień, bezinteresowną pomoc lokalnej społeczności, za otwartość i szeroką działalność charytatywną.

 

 Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

(przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XLVII.382.2022 z dnia 27 września 2022 r.)

 

  • Pani Anna Orawska - za prawie 50-letnią działalność na trwale wpisaną w krajobraz życia społecznego Gminy Strumień, za nieustającą pasję i wolę działania na arenie krajowej i zagranicznej.

 

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe  uzyskane w 2022 r.

  • Paweł Kolk za I miejsce w NO GI JIU JITSU w kategorii master 1 brązowy, 67,5 kg. podczas XII Mistrzostw Polski NO GI JIU JITSU 2022 w dniach 26-27 luty 2022 r. w Poznaniu;
  • Mikołaj Osiadły za I miejsce w hokeju na lodzie podczas Mistrzostw Polski młodzików w dniu 3 kwietnia 2022 r. w Tychach;
  • Iga Fizia za I miejsce w ujeżdzeniu w kategorii młodzików na kucach podczas Mistrzostw Polski w ujeżdżaniu w dniach 7-9 października 2022 r. w Łącku;
  • Małgorzata Halama za I miejsce w konkurencji kumite indywidualne dziewcząt 12-13 lat podczas Otwartego Ogólnopolskiego Turnieju Karate Shotokan Eska dzieci i młodzieży - OPEN SHOBUKAN CUP w dniu 10 kwietnia 2022 r. w Stargardzie;
  • Martyna Ihas za I miejsce w judo kobiet kat. 52 kg podczas Akademickich Mistrzostw Małopolski 2022/23 w dniu 8 grudnia 2022 r. w Krakowie;
  • Sebastian Libura za I miejsce w biegu na 100 m. podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego U-18 w dniach 28-29 maja 2022 r. w Raciborzu;
  • Anna Szoska za I miejsce w biegu na dystansie 3000 m. podczas Mistrzostw Śląska w lekkoatletyce U18 w dniach 28-29 maja 2022 r. w Raciborzu;
  • Jakub Libura za II miejsce w biegu na 100 m. podczas Mistrzostw Województwa Śląskiego U-18 w dniach 28-29 maja 2022 r. w Raciborzu;
  • Marta Wyleżoł za II miejsce w akrobatyce sportowej i skokach na ścieżce klasa młodzieżowa w kategorii trójki dziewcząt podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska w akrobatyce sportowej i skokach na ścieżce w dniu 7 maja 2022 r. w Bielsku- Białej;
  • Maria Rozmarynowska za II miejsce w piłce ręcznej podczas Mistrzostw Śląska w piłce ręcznej młodziczek sezonu 2021/2022 w dniu 13 kwietnia 2022 r. w Świętochłowicach,
  • Joanna Wyleżoł za III miejsce w siatkówce podczas Mistrzostw Śląska w dniach 25- 27 luty 2022 r. w Żorach.

 



Dodał: AB
 
Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+ Program czyste powietrzeJakość powietrza


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
luty 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: luty

2024/02/13 2024/02/21 2024/02/29
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi