Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Aktualności

Galeria pod Ratuszem mieści się w odremontowanych piwnicach Urzędu Miejskiego
w Strumieniu. Pomieszczenia wystawiennicze oraz bogate zaplecze zostały zagospodarowane w 2010 roku w ramach współpracy polsko-słowackiej.

Galeria jest miejscem wystaw, wernisaży i spotkań. Swoje prace prezentują lokalni twórcy ale również zagraniczni artyści. W 2017 roku w galerii zaprezentowanych zostało 6 wystaw, które łącznie odwiedziło ponad 1500 osób. Wernisaże otwierające każdą wystawę cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

Galeria pod Ratuszem czynna jest w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Grupy zorganizowane mogą umawiać się w Referacie Promocji i Rozwoju pod numerem telefonu 33 8570 182 lub 781 727 772.Dodał: GH
 
Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Wystawa Dominiki Markowiak już otwarta!

W minionym tygodniu w Galerii Pod Ratuszem odbył się wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Dominiki Markowiak.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Wernisaż wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Dominiki Markowiak - ZAPRASZAMY !

Amatorska Grupa Twórcza "Strumień" i Urząd Miejski w Strumieniu zapraszają do Galerii Pod Ratuszem na otwarcie wystawy malarstwa, grafiki i rysunku Dominiki Markowiak.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

„Kościoły, kapliczki i krzyże Ziemi Cieszyńskiej” w Galerii Pod Ratuszem

203 zdjęcia 103 obiektów sakralnych można oglądać w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu. Za nami wernisaż wystawy „Kościoły, kapliczki i krzyże Ziemi Cieszyńskiej”.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zapraszamy na wernisaż wystawy

203 zdjęcia 103 obiektów sakralnych – kościołów, ale też kapliczek, krzyży, figur i ołtarzy będzie można oglądać w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu, Rynek 4. Wystawę przygotowali członkowie Klubu Fotograficznego "START" przy oddziale PTTK "Beskid Śląski" w Cieszynie. Wernisaż odbędzie się 7 lipca 2022 r. o godz. 17.00 w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

"Dżungla" pod Ratuszem!

W Galerii Pod Ratuszem otwarta została wystawa "W dżungli". W podziemiach ratusza zebrało się wiele osób zainteresowanych pracami młodej artystki - Agaty Babiak-Szczypki.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Wernisaż wystawy

Urząd Miejski w Strumieniu oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Drogomyślu zapraszają na wystawę prac plastycznych Agaty Babiak-Szczypki. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 9 czerwca o godzinie 17:00 w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu.
 

 

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Wieczór poetycki „Maryja w poezji” za nami

Nastrojowo, poetycko i sentymentalnie było podczas wieczoru poetyckiego w miniony piątek w Galerii Pod Ratuszem.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

"Nowa Wieża Babel" w Galerii Pod Ratuszem

Do 3 czerwca w "Galerii Pod Ratuszem" jest dostępna ekspozycja prac Amatorskiej Grupy Twórczej "Strumień" pt. "Nowa Wieża Babel".

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

„Nowa Wieża Babel” w Galerii Pod Ratuszem

Amatorska Grupa Twórcza "Strumień" oraz Urząd Miejski w Strumieniu zapraszają na wystawę pt. NOWA WIEŻA BABEL.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Odbył się wieczór wspomnień w Galerii Pod Ratuszem

W tym tygodniu w Galerii Pod Ratuszem wspominano wybitne postacie związane z gminą Strumień – Mariana Wójtowicza i Karola Ochmana - społeczników, patriotów, ludzi o wszechstronnych zainteresowaniach, a przede wszystkim osoby, które umiłowały swoją Małą Ojczyznę. Ich losy się przeplatały, a spotkanie było okazją, żeby powspominać ich historię i wrócić do korzeni.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8

Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2022/10/1 2022/10/19 2022/10/24
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi