Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Aktualności

Galeria pod Ratuszem mieści się w odremontowanych piwnicach Urzędu Miejskiego
w Strumieniu. Pomieszczenia wystawiennicze oraz bogate zaplecze zostały zagospodarowane w 2010 roku w ramach współpracy polsko-słowackiej.

Galeria jest miejscem wystaw, wernisaży i spotkań. Swoje prace prezentują lokalni twórcy ale również zagraniczni artyści. W 2017 roku w galerii zaprezentowanych zostało 6 wystaw, które łącznie odwiedziło ponad 1500 osób. Wernisaże otwierające każdą wystawę cieszą się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów.

Galeria pod Ratuszem czynna jest w godzinach pracy Urzędu Miejskiego. Grupy zorganizowane mogą umawiać się w Referacie Promocji i Rozwoju pod numerem telefonu 33 8570 182 lub 781 727 772.Dodał: GH
 
Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Algorytmy chaosu w Galerii Pod Ratuszem

W Galerii Pod Ratuszem trwa wystawa malarstwa Marioli Markowiak „Algorytmy chaosu”. W minionym tygodniu odbył się wernisaż, który był okazją do spotkania z artystką i rozmowy o sztuce.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zapraszamy na wernisaż wystawy Marioli Markowiak

Amatorska Grupa Twórcza "Strumień" oraz Urząd Miejski w Strumieniu zapraszają na wernisaż wystawy malarstwa Marioli Markowiak pt. "Algorytmy Chaosu".

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

KWIATY w Galerii Pod Ratuszem

Klub Fotograficzny „START” przy oddziale PTTK „Beskid Śląski” oraz Urząd Miejski w Strumieniu zapraszają na kolejną wystawę, która zostanie zaprezentowana w Galerii Pod Ratuszem w Strumieniu. Tym razem będzie można podziwiać KWIATY w obiektywie dziesięciu pasjonatów fotografii.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Za nami wernisaż wystawy "Piękna jesteś Ukraino"

W minionym tygodniu w Galerii Pod Ratuszem miał miejsce wyjątkowy wernisaż pt. „Piękna jesteś Ukraino. Artyści ku pokrzepieniu serc.”

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

"Piękna jesteś Ukraino..." - zapraszamy na wernisaż wystawy

Urząd Miejski w Strumieniu oraz Amatorska Grupa Twórcza "Strumień", Klub "Zdrzadełko" z Pszczyny i Grupa Plastyków "Jaskółka" z Bestwiny zapraszają na wernisaż wystawy "Piękna jesteś Ukraino - artyści ku pokrzepieniu serc / Ти прекрасна Україна -Артисти на підкріплення сердець" obrazującej piękno Ukrainy przed wybuchem wojny.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

„Po drugiej stronie lustra” w Galerii Pod Ratuszem

Końcem lutego w Galerii Pod Ratuszem odbył się wernisaż wystawy prac malarstwa i rzeźby Klubu "Zdrzadełko" z Pszczyny „Po drugiej stronie lustra” .

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zakończyła się edukacyjna wystawa w Galerii Pod Ratuszem

Zakończyła się wystawa Bogactwo lasów naszym skarbem. Chętnych do odkrywania tajników flory i fauny w podziemiach strumieńskiego ratusza nie brakowało.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

"Bogactwo lasów naszym skarbem" w Galerii Pod Ratuszem

W Galerii Pod Ratuszem została otwarta wystawa „Bogactwo lasów naszym skarbem”. Prezentowane ekspozycje z pewnością wychodzą naprzeciw oczekiwaniom tych wszystkich, którzy chcieliby bliżej poznać walory lasu i problemy, które wiążą się z potrzebą ich zachowania w dobrej kondycji. Wystawa została zorganizowana przez Urząd Miejski w Strumieniu, Nadleśnictwo Kobiór oraz Koło Łowieckie „Bażaniec” z Czechowic-Dziedzic.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Kobiety z pasją w Galerii Pod Ratuszem

To był wieczór pełen ciekawych rozmów i inspirujących tematów w Strumieniu. W minionym tygodniu w Galerii Pod Ratuszem odbyło się spotkanie „Kobiety z pasją”.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Za nami wieczór poetycki Krystyny Kurzycy

W tym tygodniu w Galerii Pod Ratuszem odbył się wieczór poetycki, którego bohaterką była Krystyna Kurzyca z domu Szostek, autorka tomiku "W promieniach nadziei".

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+ Program czyste powietrzeJakość powietrza


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi