Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Informacje dla rolników

 

Urząd Miejski w Strumieniu informuje, że członkiem Rady Powiatowej Śląskiej Izby Rolniczej został Pan Adam Pastucha z miejscowości Pruchna.Dodał: Admin
 
Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Nadzór PIORiN nad produkcją i obrotem ziemniakami

Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa (PIORiN) prowadzi nadzór nad produkcją i obrotem ziemniakami, aby zapewnić bezpieczeństwo fitosanitarne i zapobiegać rozprzestrzenianiu się szkodników oraz chorób kwarantannowych.

 

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Dyżur doradcy rolniczego w Urzędzie Miejskim w Strumieniu

Informujemy, że w dniu 17 lipca 2024 r. nie odbędzie się dyżur doradcy rolniczego w Urzędzie Miejskim w Strumieniu.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Dyżur doradcy rolniczego w Urzędzie Miejskim w Strumieniu

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do 1 lipca br. wydłużony został termin składania wniosków o dopłaty bezpośrednie przez Rolników. Rolników zainteresowanych kontaktem z doradcą informujemy, że w  Urzędzie Miejskim w Strumieniu w Galerii Pod Ratuszem w każdą środę pełniony jest dyżur doradcy rolniczego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Cieszynie.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Dyżur doradcy rolniczego w Urzędzie Miejskim w Strumieniu

W Urzędzie Miejskim w Strumieniu w Galerii Pod Ratuszem, ul Rynek 4 odbywać się będzie dyżur doradcy rolniczego Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Cieszynie dla rolników, którzy są zainteresowani kontaktem z doradcą, szczególnie w okresie składania wniosków o płatności bezpośrednie za 2024 rok.

 

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Szkolenia dla rolników

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Cieszynie zaprasza rolników z gminy Strumień na szkolenia

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Nabór wniosków o pomoc dla producentów kukurydzy

Biura Powiatowe ARiMR rozpoczęły przyjmowanie wniosków o dopłaty do kukurydzy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r. Sprawdź zasady udzielenia pomocy finansowej. Nabór jest bardzo krótki!

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Przypominamy o zwrocie podatku akcyzowego!

Informujemy, że do końca lutego br. producenci rolni mogą składać wniosek o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Obowiązkowe ubezpieczenie rolników z tytułu posiadania gospodarstwa rolnego

Urząd Miejski w Strumieniu przypomina, że rolnicy zobowiązani są do posiadania dwóch rodzajów ubezpieczeń: OC rolnika oraz ubezpieczenia budynków rolniczych.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Szkolenie „Obowiązki rolnika w świetle ustawy Prawo Wodne” - ZAPRASZAMY

Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Cieszynie zaprasza na szkolenie pt. „Obowiązki rolnika w świetle ustawy prawo wodne”, które odbędzie się 1 lutego 2024 r. (czwartek) o godz. 9:00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej. Udział w szkoleniu można zgłaszać do 25 stycznia 2024 r.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Aktualne i planowane nabory wniosków dla rolników

Zachęcamy do zapoznania się z zestawieniem aktualnych i planowanych naborów wniosków dedykowanych dla rolników i rybaków. Przedstawione informacje obejmują różnorodne dziedziny, od inwestycji rolniczych po wsparcie dla pszczelarstwa oraz specjalne programy dotyczące akwakultury środowiskowej. Zachęcamy do zapoznania się z treścią, aby być na bieżąco z możliwościami wsparcia dla sektora rolniczego i rybackiego.

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8
Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2024/07/6 2024/07/7 2024/07/13 2024/07/14 2024/07/20 2024/07/21 2024/07/25 2024/07/28
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi