2015-04-17
Zniżki niezgodne z ustawą
Od 1 lutego weszła w życie nowelizacja ustawy z dnia 13 września 1996 roku o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Jest ona podstawą prawną wszystkich uchwał dotyczących gospodarki odpadami. Zgodnie z nowelizacją nieważna jest zatem część uchwały Rady Miejskiej w Strumieniu dotycząca niższej stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla rodzin wielodzietnych. Cześć tej uchwały została uchylona decyzją Kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach w dniu 19 marca. To oznacza, że właściciele nieruchomości, którzy dotychczas korzystali ze zniżki są zobowiązani w terminie do 14 dni złożyć korektę deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uwzględniając stawkę 7 zł od osoby za miesiąc w przypadku selektywnego zbierania odpadów lub 14 zł, kiedy odpady nie są segregowane.
Korekta obowiązuje od 1 lutego 2015 w związku z tym, rodziny, które już uiściły opłatę za I kwartał zobowiązane są do uregulowania powstałej różnicy między dokonaną wpłatą a kwotą wynikającą z korekty deklaracji.
Stosowna korespondencja została również wysłana do mieszkańców korzystających z tych zniżek drogą pocztową.
Pozostałe aktualności:
-
UWAGA! OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE
2026-06-09 -
Rusza ważne badanie rolnicze R-SGR
2026-06-08 -
Jubileusz 150-lecia OSP Strumień
2026-06-08 -
Wieczorny spacer z historią Drogomyśla
2026-06-03 -
Strażacka zmiana warty
2026-06-04 -
Za nami majowa sesja
2026-06-02































