Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-09-07

wyświetleń: 406

Zasłużeni dla Rolnictwa w gminie Strumień

Dożynki Gminne w Bąkowie były okazją do wręczenia odznaczeń „Zasłużony dla Rolnictwa” które przyznawane są przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na wniosek Burmistrza Strumienia poparty opinią Sołtysów z terenu gminy Strumień. 

 

Podczas dożynek Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek wręczyli odznaczenia następującym zasłużonym:

 

  • Zasłużony dla Rolnictwa z sołectwa Bąków Pan Józef Pawlik

Swoje gospodarstwo rolne prowadzi w Bąkowie od 1974 r. W Gospodarstwie o powierzchni około 50 arów zajmuje się uprawą przede wszystkim kukurydzy, pszenicy, owsa i warzyw. Pomimo pracy na roli i swoich obowiązków angażuje się także w życie społeczności lokalnej, jest uczynny i często pomaga sąsiadom.

  

  • Zasłużony dla Rolnictwa z sołectwa Bąków Paweł Pająk

Od najmłodszych lat pomagał ojcu na gospodarstwie, ukończył szkołę rolniczą w zakresie remontu maszyn rolniczych i w 2002 roku przejął po ojcu gospodarstwo rolne, które prowadzi w Bąkowie. Obecnie gospodarstwo liczy około 26,5 ha wraz z dzierżawą, które specjalizuje się w produkcji roślinnej, głównie: kukurydzy, rzepaku, pszenicy, owsa i słonecznika ozdobnego.

 

  • Zasłużeni dla Rolnictwa z sołectwa Drogomyśl Państwo Beata i Michał Winkler

Wspólnie prowadzą specjalistyczne gospodarstwo rolne o profilu produkcji mięsa drobiowego- brojler kurzy. Działalność w dziedzinie produkcji rolniczej rozpoczęli w 1996 roku we wsi Bielawa w powiecie Kędzierzyn-Koźle, natomiast od 2001 roku swoją działalność przenieśli do Drogomyśla. Roczna produkcja brojlera kurzego oscyluje w granicy 300 000 sztuk. Współpracują z największą w Polsce i jedną z największych w Europie Firmą ZUBR- Zakłady Uszlachetniania Białka Roślinnego.

 

  • Zasłużony dla Rolnictwa z sołectwa Pruchna Pan Paweł Hudziec

Przejął gospodarstwo, równocześnie kończąc naukę w Technikum Mechanizacji i Rolnictwa. Początkowo prowadził gospodarstwo o powierzchni 21 ha, natomiast z biegiem lat, dzięki nowoczesnym sprzętom, które pozwoliły na usprawnienie pracy w gospodarstwie powierzchnia uległa zwiększeniu do 50 ha.

Obecnie zajmuje się hodowlą trzody i produkcją roślinną (rzepak, kukurydza, pszenica, jęczmień). Poza pracą w gospodarstwie udziela się w życiu lokalnej społeczności, jest członkiem rady sołeckiej w sołectwie Pruchna.

 

  • Zasłużona dla Rolnictwa z sołectwa Pruchna Pani Zofia Czech

Gospodarstwo rolne wspólnie z mężem prowadzi w Zbytkowie od 2001 roku. Gospodarstwo o powierzchni 10 ha ukierunkowane jest na hodowlę bydła. Uprawiają przede wszystkim kukurydzę na kiszonkę, zboże, trawy na sianokiszonkę, które przeznaczane są na paszę dla zwierząt hodowanych w gospodarstwie dla ok. 40 szt. bydła.

 

Odznaczenie "Zasłużony Dla Rolnictwa" jest szczególnym wyróżnieniem ministerialnym, dlatego honorowane nim są osoby, które zarówno wynikami produkcyjnymi osiąganymi w gospodarstwie, jak i postawą społeczną wyróżniają się w swoim środowisku.

 

Wszystkim odznaczonym Rolnikom jeszcze raz gratulujemy !Dodał: AB
 
Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+ Program czyste powietrzeJakość powietrza


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi