Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-03-13

wyświetleń: 3211

Za nami gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej!

Turniej zorganizowano i przeprowadzono zgodnie z obowiązującym regulaminem w trzech kategoriach wiekowych. Tegoroczne eliminacje odbyły się w strażnicy OSP w Zbytkowie. Zdobywcy pierwszych miejsc będą reprezentować Gminę Strumień w zawodach na szczeblu powiatowym.

 

Organizatorem eliminacji był Zarząd Miejsko Gminny ZOSP RP w Strumieniu przy współpracy z placówkami oświatowymi i Urzędem Miejskim w Strumieniu.

W wyniku rozgrywek finałowych kolejność zajętych miejsc przedstawia się następująco:

 

Grupa I (klasy 1-4)

1 miejsce Filip Wróblewski -Zabłocie

2 miejsce Wojciech Cieślar - Strumień

3 miejsce Aleksander Górski - Pruchna

 

Grupa II (klasy 5-8)

1 miejsce Wiktoria Bujok - Strumień

2 miejsce Filip Łukowski - Strumień

3 miejsce Zuzanna Pietrzyk - Bąków

 

Grupa III (klasy ponadpodstawowe)

1 miejsce Justyna Szewczyk - Pruchna

2 miejsce Błażej Fudali - Zbytków

3 miejsce Maksymilian Worek – Pruchna

 

Laureatom oraz wszystkim uczestnikom pogratulowali Zastępca Burmistrza Strumienia Magdalena Suchanek –Kowalska, Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Strumieniu Marek Omozik oraz Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Strumieniu Ireneusz Nowak.

 

Statuetki i nagrody ufundowane zostały przez Urząd Miejski w Strumieniu ze środków budżetu gminy na organizację przedsięwzięć propagujących wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony przeciwpożarowej oraz przez Zakład Wyrobów Metalowych STRUMET.

 

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

 

W gminnych eliminacjach wzięło udział ponad 30 uczestników.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi