Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-02-01

wyświetleń: 5675

Wyjątkowe propozycje koncertowe Sceny Sfart!

Członkowie Stowarzyszenia Sfart są specjalistami w odkrywaniu wyjątkowych artystów o których często trudno jest usłyszeć w przekazie mediów masowych i radiostacji komercyjnych. Właśnie takim wykonawcom wśród których znajdują się zarówno debiutanci na muzycznym rynku jak i zawodowi muzycy z bogatym doświadczeniem scenicznym poświęcony jest cykl koncertów Scena Sfart.

Dzięki Sfartowi Strumień gościł już takich artystów jak między innymi: Marcelina, Natasha Ptakova, Early Birds, Music Mahal, Seals, Lunatyp, David Fly, Natalie Loves You, Sabina Broda, Maria i Kacper Matulowie… wszyscy wymienieni Artyści prezentują swój własny, niepowtarzalny styl wnoszący za każdym razem nową, unikalną jakość na scenę sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu, w której specjalnie na potrzeby koncertów organizowanych przez Sfart, aranżowana jest klimatyczna Klubokawiarnia Sfart.

Nowy rok przynosi kolejne propozycje koncertowe w ramach Sceny Sfart. Koncerty, które w pamięci ich odbiorców pozostaną na długie miesiące, a może i całe lata.

 Już 9 lutego w strumieńskim emgoku wystąpi zespół Coffee Experiment. To dziewiątka młodych, ale solidnie wykształconych muzycznie artystów, którzy nie boją się eksperymentować bawiąc się muzyką poprzez brawurowe aranżacje nie tylko autorskich utworów. W muzycznych podstawach zespołu można zaobserwować zbieżność wielu gatunków z akcentami czarnej kultury amerykańskiej muzyki.

 Coffee Experiment

Coffee Experiment
Soul / R&B / Jazz

9 lutego 2018 (piątek) godz. 19.00, emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14. Wstęp: 15 zł.

Bilety do nabycia w biurze emgok-u lub bezpośrednio przed koncertem.

Natalia Skorupka - wokal
Tomek Ptok - pianino
Szymon Niechcioł - rhodes/synth
Szymon Milej - saksofon altowy
Kamil Gojowy - saksofon barytonowy
Kordian Gojowy - puzon
Marcin Melcher - trąbka
Dawid Czogała - perkusja
Jakub Szuba - gitara basowa

 

Kolejną propozycją Sceny Sfart na luty 2018 jest koncert jednego z najbardziej uzdolnionych polskich perkusistów jazzowych młodego pokolenia. Piotr Budniak został uznany przez czytelników czasopisma Jazz Forum Nową Nadzieja Jazzu, jest absolwentem dwóch akademii muzycznych i laureatem większości najważniejszych polskich konkursów jazzowych. W 2014 roku założył zespół Piotr Budniak Essential Group, którego fonograficzny debiut - "Simple Stories About Hope And Worries" został uznany za jedną z najlepszych płyt jazzowych 2015 roku przez czytelników Jazz Forum oraz JazzPRESS. Rok później czytelnicy Jazz Forum uznali sekstet Budniaka za jeden z najlepszych akustycznych zespołów jazzowych w Polsce. W maju 2017 grupa wydała album "Into the Life", który bardzo szybko zebrał znakomite recenzje. Na koncercie w Strumeniu grupa zaprezentuje utwory ze swoich dwóch albumów oraz nowe, premierowe utwory.

 

Piotr Budniak Essential Group

 

Piotr Budniak Essential Group

jazz / world / indie

 

17 lutego 2018 (sobota), godz. 19.00 emgok w Strumieniu, ul. Młyńska 14. Wstęp: 15 zł

Bilety do nabycia w biurze emgok-u lub bezpośrednio przed koncertem.

Kwartet wystąpi w składzie:
Wojciech Lichtański - saksofon altowy
Kajetan Borowski - fortepian
Piotr Narajowski - kontrabas
Piotr Budniak - perkusja

Na koncerty zaprasza Stowarzyszenie Form Artystycznych Sfart wraz z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury w Strumieniu!

 Dodał: EF
 
Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2022/09/1 2022/09/4 2022/09/15 2022/09/18 2022/09/19 2022/09/23 2022/09/26 2022/09/28 2022/09/29
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi