Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2022-04-27

wyświetleń: 358

Wielkie sprzątanie w gminie Strumień!

Światowy Dzień Ziemi to zawsze doskonała okazja do rozejrzenia się po naszym sąsiedztwie i do zwrócenia uwagi na często zalegające w rowach, lasach i przy ścieżkach śmieci. Mieszkańcy naszych miejscowości kolejny raz wzięli sprawy w swoje ręce!

 

W wiosenne porządki zaangażowały się wszystkie szkoły w gminie. Zorganizowane akcje sprzątania przeprowadziły ponadto społeczności Bąkowa, Drogomyśla i Zbytkowa. Była to okazja nie tylko do zebrania śmieci, ale też integracji.

 

Inicjatorami, a zarazem koordynatorami działań porządkowych były Ochotnicze Straże Pożarne, Kluby Sportowe, Sołtysi, Rady Sołeckie, placówki oświatowe oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

 

Mieszkańcy gminy Strumień po raz kolejny pokazali, że nie jest im obojętny los planety. Cieszę się, że w akcje sprzątania włącza się tak dużo osób. Dziękuję i gratuluję pomysłodawcom, organizatorom i uczestnikom wszystkich akcji – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

A już 7 maja odbędzie się coroczna akcja sprzątania Pruchnej. Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć zapraszamy na godz. 9.00. Zbiórka przy OSP Pruchna. 

 

Poniżej zdjęcia autorstwa uczestników akcji! Więcej można znaleźć na Facebooku.

 Dodał: AB
 
Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Punktem szczepieńPunktem szczepień


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2022/05/7 2022/05/8 2022/05/19 2022/05/21
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi