2017-06-24
Wernisaż wystawy
Poniedziałkowy wieczór był zarezerwowany na wernisaż wystawy zorganizowanej przez Koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Strumieniu i Urząd Miejski w Strumieniu p.n. „Wspominki o Strumieniu”. Gospodarz wystawy Bronisław Świeży i Wojciech Kiełkowski omówili wystawę. Fotografie, kroniki, spisy stały się tematem wspomnień, a wiersze o Strumieniu zaprezentowane przez Marię Michalczyk stworzyły niepowtarzalną atmosferę . Zwiedzający mieli okazję usłyszeć historie i legendy o Żabim Kraju, opowieści o ciekawych ludziach i miejscach historycznych. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń pogratulowali twórcom wystawy pomysłowości i zaangażowania oraz zachęcili do dalszej aktywności dotyczącej popularyzowania historii lokalnej.
Więcej zdjęć z wystawy można zobaczyć tutaj: https://www.facebook.com/pg/gminastrumien/photos/?tab=album&album_id=1631125166920732
Pozostałe aktualności:
-
UWAGA! OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE
2026-06-09 -
Rusza ważne badanie rolnicze R-SGR
2026-06-08 -
Jubileusz 150-lecia OSP Strumień
2026-06-08 -
Wieczorny spacer z historią Drogomyśla
2026-06-03 -
Strażacka zmiana warty
2026-06-04 -
Za nami majowa sesja
2026-06-02











































