2025-05-16
Sztuka, która łączy– międzynarodowy plener w Strumieniu
W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu odbył się dwudniowy plener malarski, który mimo niesprzyjającej aury przyciągnął grono pasjonatów sztuki i stał się wyjątkową okazją do artystycznej wymiany doświadczeń.
W wydarzeniu wzięli udział artyści z partnerskiej Żyliny na Słowacji, a także członkowie Amatorskiej Grupy Twórczej „Strumień” oraz Grupy Malarskiej PLAMA. Uczestnicy pracowali nad obrazami inspirowanymi fotografiami ukazującymi piękno przyrody oraz interesujące miejsca gminy Strumień. Mimo że prace powstawały wewnątrz ośrodka kultury, nie zabrakło w nich świeżości, barw i malarskiej wrażliwości.
Nad merytorycznym przebiegiem pleneru czuwali Stano Lajda – uznany słowacki artysta i wykładowca – oraz Maria Michalczyk, przewodnicząca Amatorskiej Grupy Twórczej „Strumień”. Ich wsparcie oraz twórcze wskazówki stworzyły inspirujące środowisko dla wszystkich uczestników.
Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste podziękowanie artystom za udział i zaangażowanie, które złożyli Anna Grygierek– burmistrz Strumienia oraz Czesław Greń – przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu.
Plener odbył się w ramach projektu „Wartości przeszłości z widokiem na teraźniejszość”, którego celem jest rozwijanie twórczych inicjatyw oraz budowanie więzi międzyludzkich poprzez sztukę.
Pozostałe aktualności:
-
Basen w Strumieniu otwarty od 14 czerwca!
2025-06-10 -
Ogłoszenie o konsultacjach
2025-06-09 -
Dyżury wakacyjne przedszkoli
2025-06-06 -
Są kolejne pieniądze na ul. Nową!
2025-06-05