Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-09-04

wyświetleń: 311

Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2023/2024

Wakacje już za nami. Przed nami nowy rok szkolny 2023/2024. Po okresie wypoczynku nastał czas, by z nowymi siłami rozpocząć zdobywanie wiedzy. Od września w szkołach podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Strumień, naukę pobierać będzie 1171 uczniów, natomiast w przedszkolach  583 dzieci (451 dzieci w placówkach publicznych i 132 w niepublicznych). Swoją przygodę ze szkołą rozpocznie 158 pierwszoklasistów.

 

Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Dyrektorzy Szkół, Szanowni Państwo,

Już za chwilę szkolny dzwonek obwieści rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Każdy nowy początek niesie ze sobą nowe wyzwania, zarówno dla Was Drodzy uczniowie, jak i dla nauczycieli, pedagogów oraz rodziców.

Grono pedagogiczne, po raz kolejny, wspólnie podejmie trud kształtowania charakterów, wzbogacania wiedzy oraz rozwijania umiejętności dzieci i młodzieży. Dla nas – samorządowców, a także dla pracowników oświaty, będzie to czas związany z jak najlepszym przygotowaniem placówek oświatowych do wykonywania tej misji i utworzenia jak najlepszych warunków do nauki i pracy.

Drodzy Uczniowie! Ponownie stajecie przed ogromną szansą. Wykorzystajcie nadchodzące miesiące, niech będzie to czas pełen radości, nawiązywania przyjaźni oraz edukacyjnych wyzwań i rozwijających doświadczeń.

Drodzy Nauczyciele! Życzę by rok szkolny 2023/2024 przyniósł Wam satysfakcję z podejmowanych działań i dumę z osiągnięć Waszych wychowanków.

Wszystkim Państwu, którzy tworzycie społeczność naszych gminnych szkół, życzę wszelkiej pomyślności oraz  zrealizowania zamierzonych celów. Niech wszystkim Państwu przyświeca idea, że to co wypracujemy w roku szkolnym, na pewno zaprocentuje w przyszłości.

 

 

Burmistrz Strumienia

Anna GrygierekDodał: AB
 
Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+Prace nad Strategią Rozwoju Gminy Strumień na lata 2023-2030+ Program czyste powietrzeJakość powietrza


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi