Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-08-21

wyświetleń: 8561

Praca wre... Inwestycje realizowane na terenie gminy Strumień

Lato to czas intensywnych prac i remontów w gminie Strumień. W każdym sołectwie realizowany jest remont drogi, inwestycje są również przeprowadzane w placówkach oświatowych, wykonywane są prace przy kanalizacji deszczowej i sanitarnej.

Trwają prace remontowe w placówkach oświatowych. Największa inwestycją jest odwodnienie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bąkowie. Wybudowany zostanie tam osadnik na ścieki sanitarne, wykonany będzie również drenaż opaskowy budynku oraz kanalizacja deszczowa. Prace przy izolacji wykonywane są również w budynku szkoły w Zabłociu. Z kolei w Drogomyślu zostaje docieplona ściana budynku szkoły od strony Miasteczka Ruchu Drogowego. To kilka z najważniejszych inwestycji realizowanych podczas tegorocznych remontów w placówkach oświatowych.

Zakończona została również budowa kanalizacji sanitarnej w Zbytkowie i Strumieniu. Do sieci przyłączane są budynki z ul. Wspólnej w Strumieniu i część ulicy Olchowej, Brzozowej, Bukowej i Grabowej w Zbytkowie. Łącznie sieć kanalizacyjna ma prawie 5 km długości. Odtworzone zostały również drogi na tym terenie, nałożono nową nakładkę asfaltową. Gotowy jest również zbiornik retencyjny wraz z studnią chłonną przeznaczoną na wody deszczowe w rejonie ul. Strażackiej w Zbytkowie. Dzięki tej inwestycji rozwiązany został problem wód deszczowych w tamtej okolicy.

Zakończyły się też prace przy budowie parkingu przy ul. Klonowej w Drogomyślu. W ramach inwestycji powstały 23 miejsca parkingowe. Wybudowano również drogę manewrową o szerokości 5,0 m jako jednokierunkową z wjazdem z ul. Klonowej i wyjazdem na ul. Spokojną. Cała powierzchnia parkingu wykonana została z kostki betonowej.

Zakończona została prace przy przebudowa ul. Dolnej w Strumieniu. W ramach prac została wykonana nowa nawierzchnia asfaltowa. Wymieniona została również podbudowa drogi.

Zakończyły się również prace przy realizacji przebudowy ul. Konwaliowej i Storczyków w Drogomyślu. Została wykonana tam nawierzchnia asfaltowa. Wymieniono również konstrukcję podbudowy drogi oraz uporządkowano kanalizację deszczową.

Prawie ukończona jest przebudowa ul. Rajskiej i Łagodnej w Pruchnej. Wykonane zostanie tam odwodnienie jezdni przez zabudowę przyjezdniowego cieku betonowego.  Wymieniona została też podbudowa drogi, utwardzone zostały zjazdy, a całość remontu dopełniła nowa nakładka asfaltowa.

Ukończono również odwodnienie ul. Romantycznej w Bąkowie, tam również droga jest gruntownie przebudowana, wymieniona została podbudowa i nakładka drogi.

W najbliższym czasie zostanie wykonany również remont przepustu w ciągu ul. Jałowcowej w Zabłociu. Trwają również przygotowania do realizacji remontu drogi przy ul. Podwale, gdzie prócz naprawy drogi zostanie dokończone również oświetlenie. Nowe oblicze zyska po wakacjach także ul. Rycerska w Zbytkowie, gdzie również wykonany zostanie kompleksowy remont.

–  To inwestycje najbardziej konieczne, które czasem długo czekały na realizację. Staramy się w ramach możliwości budżetowych realizować naprawy dróg oraz odwodnienia – mówi Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.
 Dodał: Admin
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/4 2024/04/9 2024/04/10 2024/04/13 2024/04/14 2024/04/17 2024/04/20 2024/04/25 2024/04/26 2024/04/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi