Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-01-27

wyświetleń: 472

Podzielmy się podatkiem

Wzorem poprzednich lat Burmistrz Strumienia apeluje do mieszkańców gminy Strumień o wykorzystanie możliwości, jaką stwarzają nam przepisy prawa i wsparcie organizacji pożytku publicznego działających na terenie gminy Strumień lub podmiotów z innych regionów ale wspierających będących w potrzebie mieszkańców naszej Gminy.

 

Od tego roku zamiast 1 procenta PIT podatnicy rozliczając swoje dochody za 2022 r. mogą oddać organizacjom pożytku publicznego 1,5 procent. W tym celu wystarczy w odpowiedniej rubryce zeznania podatkowego wpisać nr KRS danej organizacji, a jeżeli pomoc ma trafić do konkretnej osoby to po numerze KRS dopisać dla kogo imiennie ma być przeznaczony nasz podatek.

 

Zachęcamy, aby skorzystać z tego prawa w ten sposób, aby przekazane pieniądze pozostały w naszej Gminie. W Gminie Strumień jest bowiem nie tylko wiele organizacji pożytku publicznego, którym można oddać 1,5 procent swojego podatku ale także wiele osób, które w ciężkich dla nich chwilach korzystają z  pomocy organizacji pożytku publicznego spoza naszego terenu.

 

Zachęcamy mieszkańców gminy Strumień, którzy potrzebują wsparcia lub znają kogoś kto pomocy potrzebuje o przesyłanie takiej informacji wraz z numerem KRS na poniższy adres promocja@um.strumien.pl . Na zgłoszenia z danymi czekamy do końca lutego.

 

Wykaz z otrzymanymi numerami KRS organizacji pożytku publicznego zostanie opublikowany na stronie www.strumien.pl początkiem marca.

 

Do pobrania: Formularz zgłoszeniowyDodał: LP
 
Preferencyjny zakup węglaPreferencyjny zakup węgla Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
marzec 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: marzec

2023/03/7 2023/03/24
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi