Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2022-08-05

wyświetleń: 2088

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu z dofinansowaniem

Miejska Biblioteka Publiczna w Strumieniu otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Promocja czytelnictwa” na wykonania cyklu spotkań pt.: „Do biblioteki jeden krok – podróże z książką do miejsc bliskich i na koniec świata” .

Całkowity koszt zadania wynosi 12 915,00 zł.

 

W ramach projektu odbędą się:

  1. Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem - dziennikarzem telewizyjnym, fotoreporterem, podróżnikiem, autorem książek: "Moje Indie", "Mój Egipt", "Planeta według Kreta".
  2. Prelekcja nt. Śląska Cieszyńskiego i "Cieszyńskiego Szlaku Kobiet" z Władysławą Magierą - lokalnym historykiem, autorką cyklu biograficznego o kobietach Śląska Cieszyńskiego pt.: "Cieszyński Szlak Kobiet", przewodnikiem górskim, beskidzkim; przewodnikiem wycieczek. Prelegentka jest autorką wielu publikacji w lokalnej prasie, laureatką Srebrnej Cieszynianki oraz Złotej Honorowej Odznaki za zasługi dla Województwa Śląskiego, aktywną działaczką Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
  3. Warsztaty edukacyjne "Afryka Kazika" dla dzieci przedszkolnych z Piotrem Mojżyszkiem - twórcą autorskich warsztatów etnologicznych "Opowiadamy o świecie", prowadzonych od 2007 roku (powstałych z połączenia wiedzy, doświadczeń z podróży i pasji do poznawania ludzi i świata).
  4. Prezentacja podróżnicza "Polska egzotyczna" z Piotrem Mojżyszkiem - twórcą autorskich warsztatów etnologicznych "Opowiadamy o świecie".
  5. Kreatywne warsztaty edukacyjne z Dominikiem Wieczorkiewiczem - autorem książki "Hulajnogą przez Szczęśliwą Arabię" oraz "Hulajnogą przez Smoczą Wyspę". Prowadzący jest edukatorem leśnym i podróżnikiem, który wykorzystuje na zajęciach własne zdjęcia (pokaz multimedialny), rekwizyty przywiezione z podróży po świecie, prowadzi warsztaty wiązania turbanów i mozaiki z piasku.
  6. Spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską - autorką i ilustratorką książek dla dzieci, poetką, autorką serii przewodników po miastach i miejscach oraz "Książeczki wycieczki po miastach i miasteczkach".
  7. Spotkanie autorskie w formie stand up'u podróżniczego ze Stefanem Czernieckim - podróżnikiem, dziennikarzem, fotoreporterem, autorem książek: "Dalej od Buenos", "Cisza", "Po drugiej stronie". Występ stanowi opowieść o przygodach, przeżyciach autora podczas wypraw w odległe zakątki globu i połączony jest z pokazem zdjęć i filmów. Autor popularyzuje ideę egzotycznych podróży eksploracyjnych.
  8. Zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci przedszkolnych, przeprowadzone przez bibliotekarzy - będą to spotkania poprzedzające warsztaty edukacyjne "Afryka Kazika" z P. Mojżyszkiem, w trakcie których dzieci m.in. zapoznają się z wybranymi fragmentami książki autorstwa Łukasza Wierzbickiego pt. "Afryka Kazika”.

 

 

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

 Dodał: LP
 
Sprzedaż końcowa węgla w gminie StrumieńSprzedaż końcowa węgla w gminie Strumień Program czyste powietrzeJakość powietrza


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Pomoc dla ukrainyPomoc dla ukrainy Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2023/06/3 2023/06/4 2023/06/6 2023/06/9 2023/06/14 2023/06/15 2023/06/16 2023/06/17 2023/06/19
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi