Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-11-12

wyświetleń: 1246

Jubileusz 40-lecia Przedszkola Publicznego w Strumieniu - czas na wspomnienia !

Przedszkole Publiczne w Strumieniu jest nieodłączną częścią życia społeczności lokalnej od czterech dekad. To miejsce, które przez lata cieszyło się zaufaniem rodziców, kształcąc i wychowując kolejne pokolenia maluchów. W minionym tygodniu w Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu zorganizowane zostały uroczyste obchody 40-lecia istnienia placówki.

 

Jubileusz 40-lecia Przedszkola Publicznego w Strumieniu to doskonała okazja, by spojrzeć wstecz na osiągnięcia i sukcesy placówki oraz nauczycieli, którzy przez lata troszczyli się o rozwój swoich podopiecznych. To także moment, by podziękować rodzicom, którzy zaufali przedszkolu i wspierali je w trudnych chwilach.

 

Historia przedszkola w Strumieniu to historia oddania, zaangażowania i pasji w pracy z dziećmi. Przez te wszystkie lata przedszkole stało się miejscem, gdzie maluchy odkrywają świat, uczą się, bawią, nawiązują pierwsze przyjaźnie i kształtują swoją tożsamość. Na przestrzeni czterech dekad placówka przeszła wiele zmian, rozwijając się i dostosowując do zmieniających się potrzeb społeczności lokalnej. Pierwszym kierownikiem placówki została pani Wilhelmina Duda-Podolska, dzięki której przedszkole powstało. Uroczyste otwarcie odbyło się 15 października 1983 roku. W przedszkolu funkcjonowały wówczas cztery grupy. Obecnie placówka ma 7 oddziałów, do których uczęszcza 153 dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Przedszkole zatrudnia 24 osoby, w tym nauczycieli, specjalistów i obsługę.

 

Podczas uroczystości padło wiele słów podziękowań i życzeń kierowanych przez gości do pracowników przedszkola. Oczywiście nie zabrakło urodzinowego tortu, prezentów, kwiatów i wspólnych zdjęć. Swoje talenty zaprezentowali podczas pełnej emocji i wzruszeń części artystycznej przedszkolaki i absolwenci placówki.

 

Wspólnie ze społecznością przedszkolną świętowali zaproszeni goście. Nie zabrakło Burmistrz Strumienia Anny Grygierek, Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Grenia, absolwentów oraz emerytowanych pracowników.

 

Z okazji jubileuszu 40-lecia Przedszkola Publicznego w Strumieniu pragnę wyrazić moje serdeczne gratulacje. To nie tylko okrągła rocznica istnienia placówki, ale także 40 lat wspierania rozwoju naszych najmłodszych mieszkańców. Przedszkole w Strumieniu od lat tworzy solidne podstawy edukacyjne i kształtuje wartości młodego pokolenia. Życzę placówce i jego pracownikom kolejnych dekad sukcesów, inspiracji i owocnej pracy na rzecz naszych dzieci – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

 

Gratulacje z okazji 40-lecia Przedszkola Publicznego w Strumieniu! Niech to miejsce nadal rozkwita i inspiruje kolejne pokolenia dzieci do wielkich osiągnięć.

 

Pełny fotoreportaż z wydarzenia można zobaczyć na facebooku gminy Strumień

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi