Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2023-02-03

wyświetleń: 3490

Ferie zimowe w gminie Strumień

Zimowe ferie już za nami. Kapryśna pogoda nie była dla naszych małych mieszkańców żadnym problemem, ponieważ w tym czasie mogli oni skorzystać z bogatej oferty przygotowanej przez MGOK, Bibliotekę, Halę Sportową. Dodatkowo OSP Drogomyśl przy wsparciu gminy Strumień zorganizowało dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z naszej gminy wyjazd na zimowisko w Sopotni Wielkiej. Ciekawe propozycje zajęć na ferie sfinansowane zostały m.in. z Gminnego Programu Profilaktyki.

Przedstawiamy Państwu krótką relację z tego co działo się podczas Ferii 2023 w naszej gminie.

 

Ferie na hali sportowej w Strumieniu

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki pod hasłem: “Z nami bezpieczniej” w Hali Sportowej zorganizowane zostały ferie zimowe “Zima w mieście 2023”.
Zajęcia rozpoczęto od omówienia zasad bhp w hali, w szkole i w czasie wyjazdów,  następnie odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Odbyły się także turnieje piłki nożnej, siatkowej, wyścigi rzędów na wesoło oraz nauka gry w bilarda. W czasie trwania ferii zorganizowano trzy wyjazdy: na lodowisko do Pawłowic, do Parku Wodnego w Żorach oraz do kina w Bielsku-Białej na film pt “Kot w Butach-Ostatnie życzenie”. Dodatkowo w Urzędzie Miejskim w Strumieniu dzieci udały się na wirtualny spacer po „Małej Ojczyźnie”. Zobaczyły ciekawe miejsca we wszystkich sołectwach oraz zwiedziły wystawę pt: „Bogactwo lasów – naszym skarbem”.
W zajęciach wzięło udział 30 dzieci w wieku 7-11 lat z naszej gminy.

Poza tym w czasie ferii młodzież i studenci mogli korzystać z siłowni i hali sportowej  za 1 zł. Skorzystało z tej możliwości 113 osób.

Szczegółowa relacja z każdego dnia ferii dostępna jest na stronie: https://sport.strumien.pl/

 

Ferie w MGOKu

W czasie ferii warto było odwiedzić w tym roku emgok, bo działo się wiele! 18 zajęć tematycznych (plastyczne, artystyczne, florystyczne, robotyka LEGO, rysowanie komiksów, skręcanie balonów), turniej szachowy i dwie wycieczki: do Teatru Lalek Banialuka i na kulig. Z oferty skorzystało w tym roku 265 dzieci w wieku od 4 do 18 lat w tym także podopieczni ze strumieńskiego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Strumieniu. Zajęcia feryjne odbywały się też w świetlicach emgok we wszystkich miejscowościach Gminy Strumień!

Pełna fotorelacja z ferii w emgoku dostępna jest na facebooku Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - emgok

Fotorelacja z ferii w świetlicach

 

Ferie w Bibliotece

Biblioteka Publiczna w Strumieniu i jej filie zorganizowały wiele ciekawych zajęć dla dzieci, a były to m.in. zajęcia plastyczne “Prezent dla babci i dziadka”, zajęcia czytelniczo - plastyczne „Dzień z Kubusiem Puchatkiem”, kreatywne zajęcia z teatrzykiem Kamishibai, zajęcia czytelniczo - plastyczne „Dzień z Muminkami” oraz dwa seanse filmowe dla dzieci (ekranizacje literatury dziecięcej). Odbywały się cotygodniowe spotkania grupy zabawowej, w tym skierowany dla najmłodszych uczestników bal karnawałowy. Oprócz tego odbył się konkurs plastyczny, zajęcia z książką, lekcja biblioteczna dla dzieci przedszkolnych. We wszystkich wydarzeniach uczestniczyło łącznie 149 osób.

 

Wiecej o feriach w bibliotece na stronie: http://biblioteka-strumien.pl/index.php/2023/01/30/ferie-zimowe-2023/

 

Wyjazd MDP do Sopotni Wielkiej

Ochotnicza Straż Pożarna w Drogomyślu zorganizowała dwa turnusy zimowiska w Ośrodku Górskim w Sopotni Wielskiej dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających w gminie Strumień. W dwóch turnusach od 16-19.01 i od 19-22.01 wzięły udział łącznie 62 osoby. Zimowa aura była nie lada atrakcją dla przyszłych druhów.

Szczegółowa fotograficzna relacja dostępna jest na FB OSP Drogomyśl.

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/4 2024/04/9 2024/04/10 2024/04/13 2024/04/14 2024/04/17 2024/04/20 2024/04/25 2024/04/26 2024/04/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi