Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2024-02-17

wyświetleń: 389

Ferie zakończone, ale wspomnienia pozostaną

Wszystko co dobre, szybko się kończy. Za nami ferie zimowe wypełnione zimowym szaleństwem  i beztroską zabawą. Dla dzieci z gminy Strumień był to naprawdę wyjątkowy czas. Teraz z głowami pełnymi radosnych wspomnień najmłodsi wrócili do swoich obowiązków.

 

W ramach Gminnego Programu Profilaktyki pn.: „Z nami bezpieczniej” odbyły się zajęcia w Hali Sportowej w Strumieniu, z udziałem 30 dzieci w wieku od 7 do 12 lat. Dzieci nie mogły narzekać na nudę, ponieważ lista atrakcji była niezwykle długa. Program obejmował liczne aktywności sportowe, prelekcje dotyczące bezpieczeństwa zimowego oraz zajęcia plastyczne, w tym spotkanie z dogoterapeutką i psem terapeutycznym. Dodatkowo dzieci uczestniczyły w seansie kinowym i wyjechały do Parku Wodnego w Żorach, gdzie miały okazję podszkolić swoje umiejętności pływackie. Na zakończenie ferii zorganizowano dla dzieci bal przebierańców. Podczas zimowiska nie zapomniano o zdrowym trybie życia i profilaktyce.

 

Dla uczestników zimowiska przygotowano posiłki. Wszystkie dzieci na zakończenie zajęć otrzymały sprzęt sportowy w postaci piłek, aby mogły dalej rozwijać swoje zdolności i umiejętności sportowe.

Dodatkowo, dla młodzieży i studentów z gminy Strumień udostępniono siłownię i halę sportową za symboliczną opłatę 1 zł, co cieszyło się dużym zainteresowaniem - sprzedano 130 biletów.

           

Kolejnym z miejsc w którym dzieci mogły spędzać ciekawie swój wolny od zajęć szkolnych i przedszkolnych czas to biblioteka. W zajęciach wzięło udział  tutaj łącznie 145 uczestników. Ponadto dzieci korzystały z komputerów, oraz z gier planszowych.

 

Przez całe dwa tygodnie w sześciu świetlicach emgok działających na terenie gminy Strumień dzieci mogły skorzystać z dodatkowych zajęć.  A były to zajęcia plastyczne, ceramiczne, ruchowe. Dzieciaki odwiedziły także muzeum Ognia w Żorach i wzięły udział w warsztatach „Lukrem i muzyką malowane” w Koziej Zagrodzie w Brennej.

W emgoku zorganizowano dwa turnusy półkolonii na których podczas całodziennej opieki odbywały się warsztaty fotograficzne, artystyczne i robotyka LEGO. Uczestnicy półkolonii odwiedzili też Centrum Nauki, Kultury i Zabawy „Bajka Pana Kleksa” oraz obejrzały film „Akademia Pana Kleksa”. Z półkolonii skorzystało 21 dzieci, a z oferty świetlicowej wszyscy chętni, a trzeba zaznaczyć, że na koniec 2023 roku według kart zgłoszeń było zapisanych 485 dzieci. Poza dodatkowymi zajęciami zorganizowanymi podczas ferii w emgoku były prowadzone również regularne zajęcia popołudniowe, których oferta jest dostępna na stronie www.emgok.pl .

 

W dniach 5-9 lutego OSP w Drogomyślu zorganizowała w Międzybrodziu Bialskim niezapomniane Zimowisko dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających w gminie Strumień. Uczestniczyło w nim 47 osób w przedziale wiekowym od 6 do 18 lat. Była to wyjątkowa okazja aby przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy, udoskonalić musztrę, dowiedzieć się jak zachować się bezpiecznie w różnych sytuacjach. 

 

Zimowe ferie w gminie Strumień stanowią niezwykłą okazję dla naszych dzieci. To czas, w którym nie tylko bawią się i cieszą, ale także uczą się, integrują z rówieśnikami oraz rozwijają swoje pasje. Zakończenie ferii nie oznacza końca zabawy, lecz początek nowych wyzwań i przygód, które czekają na naszych młodych mieszkańców. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, których zaangażowanie sprawiło, że tegoroczny program zimowego odpoczynku dla dzieci był tak bogaty i satysfakcjonujący  – podsumowuje Burmistrz Strumienia Anna Grygierek

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2024/04/4 2024/04/9 2024/04/10 2024/04/13 2024/04/14 2024/04/17 2024/04/20 2024/04/25 2024/04/26 2024/04/27
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi