Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2024-06-28

wyświetleń: 290

Drużyna „Wisły” Strumień na jubileuszowym turnieju w Krasňanach

W minioną sobotę nasza drużyna piłkarska z Wisły Strumień miała niezwykłą okazję uczestniczyć w turnieju piłkarskim, zorganizowanym z okazji 70-lecia istnienia klubu TJ Fatran Krasňany, który jest klubem sportowym naszej partnerskiej gminy Krasňany. Była to nie tylko sportowa rywalizacja, ale również doskonała okazja do wzmocnienia więzi z naszymi przyjaciółmi z Krasňan. Strumieńską delegację na miejscu przywitała Starostka gminy Krasňany, Jana Žáková. Oprócz młodych piłkarzy, naszą gminę reprezentowali podczas uroczystości jubileuszowych Przewodniczący Rady Miejskiej, Czesław Greń, oraz Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Kazimierz Jaworski.

 

Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i tak ciepłe przyjęcie. Jesteśmy dumni, że mogliśmy wspólnie świętować to ważne wydarzenie. Z okazji tego wyjątkowego jubileuszu jeszcze raz życzymy całemu Klubowi Sportowemu TJ Fatran Krasňany, wszystkim jego członkom, trenerom, zawodnikom oraz kibicom, dalszych sukcesów sportowych. Niech kolejne lata będą równie owocne, pełne sportowych triumfów i niezapomnianych chwil.

 

Warto podkreślić, że to nie jedyne transgraniczne wydarzenie, w którym braliśmy udział w ostatnim czasie. Początkiem czerwca szkołę w Bąkowie odwiedziła młodzież z czeskiego Šenova – miasta partnerskiego Gminy Strumień. Spotkanie odbyło się w ramach projektu ROBOKOD NA POGRANICZU. Również w czerwcu przedstawiciele Amatorskiej Grupy Twórczej „Strumień” oraz jej sympatycy wzięli udział w plenerze malarskim w Šenovie, który okazał się  wyjątkową okazją do wymiany doświadczeń i technik artystycznych. Malownicze pejzaże Šenova, z jego zabytkowymi budowlami i pięknym Parkiem Zamkowym, stały się wdzięcznym obiektem twórczych poszukiwań i pracy. Wydarzenie odbyło się w ramach trwałości projektu pn. „Zachowanie i udostępnienie atrakcji kulturalnych Parku Zamkowego w Šenovie”. Zgodnie z tradycją w miniony weekend odbył się również „Międzynarodowy Turniej Piłkarski miejscowości o nazwie Zabłocie”. W tym roku turniej zorganizowany został przez klub TFK Družstevnik Záblatie ze Słowacji  i oczywiście nie zabrakło reprezentacji z LKS „Orzeł” Zabłocie.

 

Takie wydarzenia pokazują, jak ważne są relacje międzynarodowe i współpraca na różnych płaszczyznach – od sportu po kulturę, przyczyniając się do wzajemnego zrozumienia i wspólnego rozwoju.

 Dodał: AB
 Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Komunikaty i ostrzeżeniaKomunikaty i ostrzeżenia Program czyste powietrzeJakość powietrza Cyfrowa GminaCyfrowa Gmina Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2024
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2024/07/6 2024/07/7 2024/07/13 2024/07/14 2024/07/20 2024/07/21 2024/07/25 2024/07/28
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi