Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Rok 2017

„Zasłużony dla sołectwa (miasta)”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXVII.316.2017

z dnia 22 września 2017 r.

 

  1. Zasłużony dla BĄKOWA:
  • Pan Tadeusz Kożdoń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Bąków,
  • Pan Dariusz Niemiec – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej.
  1. Zasłużony dla DROGOMYŚLA:
  • Pani Anna Mendrek-Brudny – wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączająca się w prace społeczne na rzecz sołectwa Drogomyśl,
  • Pani Irena Mrowiec – wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączająca się w prace społeczne na rzecz sołectwa Drogomyśl,
  • Pani Helena Pelar - wieloletnia członkini Koła Gospodyń Wiejskich aktywnie włączająca się w prace społeczne na rzecz sołectwa Drogomyśl.
  1. Zasłużony dla PRUCHNEJ:
  • Pani Helena Kisiała – za długoletnią pracę na rzecz integracji społeczeństwa w szczególności młodzieży sołectwa Pruchna,
  • Pan Sławomir Milata – za długoletnią, aktywną pracę na rzecz Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej,
  • Pani Wanda Sosna – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej, w szczególności Koła Gospodyń Wiejskich w Pruchnej.
  1. Zasłużony dla STRUMIENIA:
  • Pani Grażyna Faruga – za długoletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia, w szczególności na rzecz Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów Koło w Strumieniu,
  • Pan Stanisław Lapczyk – za wszechstronną działalność na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia,
  • Państwo Maria i Stanisław Mendrek - za wszechstronną, bezinteresowną pracę na rzecz społeczności lokalnej miasta Strumienia oraz działalność charytatywną,
  • Pan Zdzisław Rusin – za wieloletnią, ofiarną pracę na rzecz Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.
  1. Zasłużony dla ZABŁOCIA:
  • Pani Krystyna Chybiorz – za bezinteresowną pracę na rzecz sołectwa i Parafii w Zabłociu, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Zespole Teatralnym „Szpasowici”.

 

  1. Zasłużony dla ZBYTKOWA:
  • Pani Cecylia Skowron – za długoletnie zaangażowanie dla sołectwa Zbytków i aktywne pełnienie funkcji sołtysa,
  • Pani Stefania Stokłosa – za wieloletnią, aktywną działalność na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich w Zbytkowie.

 

 

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

wyróżnienia przyznane uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXVII.316.2017

z dnia 22 września 2017 r.

 

  • Pan Fryderyk Kiełbasa – za długoletnią działalność w wielu organizacjach działających na terenie Gminy takich jak: Polski Komitet Pomocy Społecznej, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Polski Związek Wędkarski, Chór „AVE” w Pruchnej i Chór działający przy Kole Gospodyń Wiejskich w Bąkowie oraz bezinteresowny, aktywny udział w różnych imprezach organizowanych na terenie Gminy,
  • Pani Anna Orawska – za długoletnie przewodniczenie Kołu Gospodyń Wiejskich oraz współpracę z organizacjami społecznymi, jak również reprezentowanie Gminy podczas imprez powiatowych i międzynarodowych,
  • Pani Emilia Pilich – za szczególną, długoletnią działalność na rzecz Koła Gospodyń Wiejskich, inicjowanie współpracy Kół Gospodyń Wiejskich na terenie Gminy i poza jej granicami oraz integracje społeczności lokalnej.

 

 

Laur Gmin Ziemi Cieszyńskiej „Srebrna Cieszynianka”

przyznany uchwałą Rady Miejskiej w Strumieniu Nr XXXVIII.320.2017

z dnia 9 października 2017 r.

 

Państwo Łucja i Piotr Czakonowie - za przykład współczesnego patriotyzmu, polegającego na solidnej pracy i społecznym zaangażowaniu w życie naszej małej ojczyzny, krzewienie zasad dobrego gospodarowania wśród wielu pokoleń młodych rolników oraz wdrażanie nowych technologii w rolnictwie.

 

Nagrody za wysokie wyniki sportowe  uzyskane w 2017 r.

  1. Bartłomiej Fizia – za osiągnięcie II miejsca w klasyfikacji w klasie HR 4 – podczas INTER CARS Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2017 r.
  2. Piotr Cieślik - za  osiągniecie III miejsca w rzucie dyskiem i III miejsca w pchnięciu kulą – podczas Mistrzostw Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkoatletyce w Białymstoku w dniach 23 – 25 czerwca 2017 r.
  3. Kamil Wilczyński – za osiągnięcie III miejsca w biegu na 100 m – podczas Mistrzostw Polski U-16 w lekkoatletyce w Białej Podlaskiej w dniach 23 – 24 września 2017 r.
  4. Martyna Ihas – za osiągnięcie III miejsca w Judo w kategorii do 44 kg. – podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Mistrzostwa Polski Juniorek mł. w Gorzowie Wielkopolskim w dniu 6 maja 2017 r.
  5. Jakub Libura – za osiągnięcie I miejsca w biegu na 60 m – podczas XXIII Ogólnopolskiego Finału „Czwartków Lekkoatletycznych” w Łodzi w dniach 17-18 czerwca 2017 r.
  6. Bartłomiej Dudkowiak – za osiągniecie I miejsca w pływaniu w konkurencji 100 m dowolny podczas Mistrzostw Śląska Młodzików 13 letnich w dniu 2 grudnia 2017 r.
  7. Jakub Rozmarynowski – za osiągnięcie II miejsca w finale skok w klasie II – podczas Indywidualnych Mistrzostw Śląska w Gimnastyce Sportowej Mężczyzn w Zabrzu w dniu 29 kwietnia 2017 r.
  8. Ewa Tolasz – za osiągnięcie II miejsca w biegu na 800 m i III miejsca w biegu na 1500m - podczas Mistrzostw Śląska w Lekkoatletyce w Bielsku – Białej w dniach 3 - 4 czerwca 2017 r.
  9. Natalia Mohr – za osiągnięcie II miejsca w Judo w kategorii wagowej 48 kg podczas Mistrzostw Śląska w Bytomiu w dniu 8 stycznia 2017 r.
  10. Marta Marko – za osiągnięcie III miejsca w Judo w kategorii wagowej 63 kg. podczas Mistrzostw Śląska w Bytomiu w dniu 8 stycznia 2017 r.
  11. Bartłomiej Haspert – za osiągnięcie III miejsca w sztafecie mieszanej 4 x 50 m zmienny – podczas Mistrzostw Okręgu Śląskiego 13 lat w Dąbrowie Górniczej w dniach 1 - 2 grudnia 2017 r.


Dodał: EF
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2018/7/1 2018/7/7 2018/7/14 2018/7/15
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi