Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich

prow.slaskie.plDodał: Admin
 

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w zlewni oczyszczalni ścieków w Strumieniu - budowa kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i w Zbytkowie - etap 2

Rozbudowa sieci kanalizacyjnej w zlewni oczyszczalni ścieków w Strumieniu - budowa kanalizacji sanitarnej w Strumieniu i w Zbytkowie - etap 2".

Ulice objęte projektem: ul. Wspólna w Strumieniu, ul. Olchowa, Brzozowa, Grabowa, Bukowa w Zbytkowie.  W wyniku realizacji projektu do kanalizacji zostało podłączonych  108  domów. W załączeniu zdjęcie.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa obiektu sportowego na cele rekreacji sportowej wraz z zagospodarowaniem terenu

W ramach projektu wyburzono stodołę, w miejscu której stanął nowy budynek o powierzchni użytkowej ponad 280 m.kw. W nim powstaje świetlica środowiskowa,a w sali głównej na parterze będą odbywać się spotkania i imprezy integracyjne inicjowane przez mieszkańców sołectwa Zabłocie. Teren wokół budynku zagospodarowano, zbudowano miejsca do grillowania, plac zabaw oraz taras.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa sieci kanalizacyjnej w rejonie ulic Parkowej i Brodeckiego w Strumieniu

Celem inwestycji jest budowa kanalizacji sanitarnej, która ma poprawić jakość środowiska naturalnego. Projekt przyczyni się do poprawy warunków życia i zdrowia mieszkańców Strumienia. Zwiększy się atrakcyjność terenu oraz będą lepsze warunki dla rozwoju gospodarczego Strumienia.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa ogólnodostępnego parkingu przed Gimnazjum w Strumieniu

Głównym celem jest poprawa dostępności do centrum miejscowości i Gminy Strumień poprzez budowę ogólnodostępnego parkingu przed Gimnazjum w Strumieniu

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa chodnika przy ul. Wyzwolenia w Zbytkowie

Głównym celem operacji jest poprawa dostępności do centrum miejscowości Zbytków, poprzez budowę chodnika. Nowo powstały chodnik umożliwi większej liczbie mieszkańców korzystanie z obiektów użyteczności publicznej m.in. przedszkola, świetlicy wiejskiej, biblioteki, kościoła, placu zabaw, sklepów.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa terenu rekreacyjnego sportowego w Strumieniu etap I

Głównym celem operacji jest zaspokajanie potrzeb społecznych i prozdrowotnych jak również podniesienie jakości życia mieszkańców Strumienia poprzez budowę boiska do piłki nożnej wraz z trybunami i oświetleniem.
 

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Zagospodarowanie terenu wokół Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej

W ramach operacji zostanie zmodernizowany plac wjazdowy i wewnętrzny przy nowo powstałym Gminnym Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, powstanie plac zabaw z ogrodzeniem oraz chodnik prowadzący do placu zabaw.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Budowa ogólnodostępnego parkingu przy ul. Osiedlowej w Strumieniu

W ramach projektu utworzony zostanie parking tuż obok osiedla oraz budynków użyteczności publicznej takich jak szkoła, przedszkole, biblioteka czy basen. Powstaną 43 miejsca parkingowe.

Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi