Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

Program Operacyjny Kapitał LudzkiDodał: Admin
 

Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu

Zespół Obsługi Szkół w Strumieniu w roku szkolnym 2012/2013 przystąpił do realizacji projektu systemowego „Indywidualizacja w Gminie Strumień drogą do sukcesu”, który adresowany jest dla 216 uczniów z  klas 1-3 szkół podstawowych.

Edukacja szansą rozwoju gminy Strumień

 W ramach projektu 45 mieszkańców Strumienia, Pruchnej i Drogomyśla przeszło bezpłatne szkolenie z podstaw obsługi komputera oraz Internetu i kurs z podstaw języka angielskiego. Szkolenia prowadzili wykwalifikowani trenerzy.

Więcej aktywności, czyli nowe możliwości - szkolenia dla mieszkańców Pruchnej

Projekt realizowany od kwietnia do sierpnia 2009 r. W ramach projektu 20 mieszkańców Pruchnej uczestniczyło w kursie z podstaw języka angielskiego oraz podstaw obsługi komputera i Internetu. Gmina na realizację projektu zdobyła 38.800 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej aktywności, czyli nowe możliwości - szkolenia dla mieszkańców Bąkowa

Projekt realizowany od kwietnia do sierpnia 2009 r. W ramach projektu 20 mieszkańców Bąkowa uczestniczyło w kursie z podstaw języka angielskiego oraz podstaw obsługi komputera i Internetu. Gmina na realizację projektu zdobyła 38.800 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej aktywności, czyli nowe możliwości - szkolenia dla mieszkańców Zabłocia

Projekt realizowany od kwietnia do sierpnia 2009 r. W ramach projektu 20 mieszkańców Zabłocia uczestniczyło w kursie z podstaw języka angielskiego oraz podstaw obsługi komputera i Internetu. Gmina na realizację projektu zdobyła 38.800 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nakieruj się na C - szkolenia dla mieszkańców Bąkowa

Projekt realizowany od sierpnia do grudnia 2009 r. W ramach projektu 15 mieszkańców Bąkowa uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. C.

Nakieruj się na C - szkolenia dla mieszkańców Pruchnej

Projekt realizowany od sierpnia do grudnia 2009 r. W ramach projektu 15 mieszkańców Pruchnej uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. C.

Nakieruj się na C - szkolenia dla mieszkańców Zabłocia

Projekt realizowany od sierpnia do grudnia 2009 r. W ramach projektu 15 mieszkańców Zabłocia uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. C.

Nakieruj się na C - szkolenia dla mieszkańców Zbytkowa

Projekt realizowany od sierpnia do grudnia 2009 r. W ramach projektu 15 mieszkańców Zbytkowa uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. C

Nakieruj się na C - szkolenia dla mieszkańców Drogomyśla

Projekt realizowany od sierpnia do grudnia 2009 r. W ramach projektu 15 mieszkańców Drogomyśla uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. C.

Nowe możliwości dzięki prawu jazdy kat. B. - Bąków i Pruchna

W ramach projektu 22 mieszkańców Bąkowa oraz Pruchnej uczestniczyło w bezpłatnym kursie prawa jazdy kat. B. Gmina na ten cel zdobyła 48.020 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowe możliwości dzięki prawu jazdy kat. B. - Strumień i Zbytków

W ramach projektu 20 mieszkańców Strumienia i Zbytkowa uczestniczyło w bezpłatnym kursie prawa jazdy kat. B. Gmina na ten cel zdobyła 48.020 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nowe możliwości dzięki prawu jazdy kat.B - Zabłocie i Drogomyśl

W ramach projektu 20 mieszkańców Zabłocia i Drogomyśla uczestniczyło w bezpłatnym kursie prawa jazdy kat. B. Gmina na ten cel zdobyła 48.020 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Nakieruj się na C - szkolenia dla mieszkańców Strumienia

W ramach projektu 21 mieszkańców miasta Strumień uczestniczyło w kursie prawa jazdy kat. C. Gmina na ten cel zdobyła 49.450 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dążyć do profesjonalności

19 osób czynnie uczestniczących w akcjach ratowniczo - gaśniczych z terenu Gminy Strumień wzięło udział w kursie prawa jazdy kat. C. Gmina pozyskała na ten cel 49 985 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kurs kroju i szycia w gminie Strumień

W ramach projektu 15 mieszkańców gminy Strumień przeszło kurs kroju i szycia (176 godzin zajęć). Dodatkowo dla całej grupy zorganizowano kurs obsługi Internetu, pokazujące podstawowe możliwości wykorzystania sieci w pracy. Gmina pozyskała na ten cel 46 260 zł z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Bądź aktywny w gminie Strumień

W ramach projektu grupa 20 osób przejdzie kurs kroju i szycia oraz warsztaty przedsiębiorczości, podczas których będzie przekazana wiedza dotycząca zakładania własnej działalności gospodarczej. Ponadto uczestnicy projektu będą uczestniczyć w spotkaniach z doradcą zawodowym.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Nowe kwalifikacje = nowe możliwości dla mieszkańców gminy Strumień

W ramach projektu grupa 8 osób przejdzie kurs księgowości, a kolejnych 8 osób przejdzie operatora koparko-ładowarki. Ponadto uczestnicy projektu będą uczestniczyć w spotkaniach z doradcą zawodowym.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Bądź mobilny - kurs prawa jazdy kat. B dla mieszkańców Bąkowa, Drogomyśla i Pruchnej

W ramach projektu grupa 20 niepracujących mieszkańców Bąkowa, Drogomyśla i Pruchnej poniżej 25 r. ż. przejdzie kurs prawa jazdy kat. B ukończony egzaminem państwowym. Grupa będzie też objęta doradztwem zawodowym. Grupą priorytetowo traktowaną w projekcie będą osoby aktywnie udzielające się w organizacjach pozarządowych.

Obrazek domyslny serwisu strumien.pl

Bądź mobilny - kurs prawa jazdy kat. B dla mieszkańców Strumienia, Zabłocia i Zbytkowa

W ramach projektu grupa 20 niepracujących mieszkańców Strumienia poniżej 25 r. ż. przejdzie kurs prawa jazdy kat. B ukończony egzaminem państwowym. Grupa będzie też objęta doradztwem zawodowym. Grupą priorytetowo traktowaną w projekcie będą osoby aktywnie udzielające się w organizacjach pozarządowych.

Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi