Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-11-12

wyświetleń: 522

Zasłużeni nagrodzeni 11 listopada

Uroczysty wymiar miały obchody Święta Niepodległości w Gminie Strumień. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą odprawioną w Sanktuarium Św. Barbary w Strumieniu po czym uczczono pamięć tych, którzy oddali życie za Ojczyznę przechodząc pod Pomnik poświęcony Ofiarom Hitleryzmu w Parku Miejskim w Strumieniu, a także pod tablicę upamiętniającą wydarzenia związane z I Powstaniem Śląskim znajdującą się na budynku przy ul. 1 Maja 20. W miejscach pamięci delegacje złożyły wiązanki i znicze.

W Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury miała miejsce uroczysta sesja Rady Miejskiej. O artystyczną oprawę tej uroczystości zadbał Zespół Szkolno-Przedszkolny z Zabłocia, którego społeczność przygotowała piękny program słowno-muzyczny. Uczniów do występu przygotowali nauczyciele: P. Tamara Nowok, P. Marcin Puzoń, P. Agnieszka Pęksa przy zaangażowaniu Dyrektor P. Ewy Homy.

Zaraz potem Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem wręczyli nagrody dla zasłużonych dla gminy Strumień. Poniżej lista osób, które odebrały to szczególne wyróżnienie uchwałą Rady Miejskiej Strumienia na wniosek miejscowej społeczności - stowarzyszeń czy rad sołeckich.

 

Zasłużony dla BĄKOWA:

 

- Pan Stanisław Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Bąków, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,

- Pan Mirosław Czwartos – za działalność na rzecz sołectwa Bąków w dziedzinie krzewienia kultury fizycznej i sportu w Ludowym Klubie Sportowym „Zryw” Bąków.

         

 Zasłużony dla DROGOMYŚLA:

 

-  Pani Eufemia Konieczny – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,

- Pani Anna Białogłowicz – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz społeczności lokalnej sołectwa Drogomyśl, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich,

- Pani Bożena Rudol – za zaangażowanie w życie społeczne sołectwa Drogomyśl oraz wspieranie materialne działalności lokalnych organizacji społecznych.

      

 Zasłużony dla PRUCHNEJ:

 

- Pan Henryk Siekierka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej,

- Pani Janina Wiśniewska – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Polskim Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów,

- Pani Janina Adamczyk – za wieloletnią, bezinteresowną działalność społeczną i artystyczną na rzecz sołectwa Pruchna, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich i Chórze „AVE”.

          

Zasłużony dla STRUMIENIA:

 

- Pani Anna Flaczek – za wieloletnią, bezinteresowną działalność z ramienia Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej na rzecz miasta Strumień, w szczególności za coroczne organizowanie pomocy żywnościowej dla seniorów,

- Pan Stanisław Pietrzyk – za wieloletnią, bezinteresowną pomoc na rzecz chorych na stwardnienie rozsiane, za krzewienie wśród społeczeństwa wiedzy historycznej oraz kultywowanie tradycji stroju cieszyńskiego,

- Towarzystwo Motoryzacyjne „ZABYTEK” w Strumieniu – za charytatywną działalność na rzecz osób dotkniętych chorobą oraz kultywowanie tradycji historycznych motoryzacji,

- Pani Jolanta Żur – za bezinteresowną pomoc na rzecz ochrony środowiska i dbałość o ekologię w mieście oraz wysoką wrażliwość społeczną na potrzeby ludzi i zwierząt.

 

 Zasłużony dla ZABŁOCIA:

 

- † Ś.P. Zbigniew Machalica – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectwa Zabłocie, w szczególności za pracę w Ochotniczej Straży Pożarnej i Ludowym Klubie Sportowym „Orzeł” Zabłocie.

           

Zasłużony dla ZABŁOCIA SOLANKI:

 

- Pani Ilona Szczypka – za wieloletnią, bezinteresowną działalność na rzecz sołectw Zabłocie i Zabłocie Solanka, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich.

        

 Zasłużony dla ZBYTKOWA:

 

- Pan Andrzej Kuboszek - za aktywizowanie społeczne mieszkańców, wpieranie sfery duchowej oraz całokształt pracy na rzecz zbytkowskiej społeczności i lokalnych instytucji,

- Pani Ewelina Szczepańska – za aktywną działalność na rzecz sołectwa Zbytków, w szczególności za pracę w Kole Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu Miłośników Zbytkowa i Rejonowym Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych.

 

„Zasłużony dla Gminy Strumień”

 

- Pani Janusza Krzyżanowska – za organizowanie życia sportowego Gminy, promowanie zdrowego trybu życia, działalność charytatywną i wolontariat na rzecz niepełnosprawnych,

- Pan Wojciech Kiełkowski – za działalność publicystyczną i edukację historyczną społeczeństwa pozwalającą ocalić od zapomnienia dzieje Gminy i Regionu,

- Pani Józefa Greń – za wieloletnią, bezinteresowną działalność kulturalno-artystyczną, kultywowanie tradycji strojów regionalnych oraz promocję Gminy w kraju i za granicą.



Zachęcamy do oglądania zdjęć autorstwa Mariusza Gruszki na FACEBOOKU

 

 



Dodał: LP
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2019/12/6 2019/12/7 2019/12/8 2019/12/14 2019/12/15 2019/12/16
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi