Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-09-19

wyświetleń: 1562

Zasłużeni dla Rolnictwa w Gminie Strumień

Dożynki Gminne w Drogomyślu były okazją do wręczenia odznaczeń Zasłużonych dla Rolnictwa, które przyznawane są przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi na wniosek Burmistrza Strumienia.
Podczas dożynek Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed wraz z Burmistrz Strumienia Anną Grygierek wręczyli odznaczenia zasłużonym.

Zasłużony dla Rolnictwa z Sołectwa Drogomyśl dla Ś. P. Jana Gabryś
Odznakę w imieniu ojca odebrał syn Jerzy Gabryś
Ś.P. Jan Gabryś był laureatem ,,Złotej Wiechy” z 1978 r., należał do Związku Hodowców
i Producentów Mleka oraz Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka. Ponadto brał aktywny udział w życiu społecznym wsi.

Zasłużony dla Rolnictwa z Sołectwa Pruchna Pan Leszek Czakon
Posiada gospodarstwo rolne o powierzchni 16,5 ha. Gospodarstwo wyposażone jest
w nowoczesne ciągniki oraz maszyny rolnicze. Specjalizuje się głownie w uprawie zbóż: pszenicy, jęczmienia oraz kukurydzy, które zużywa w hodowli trzody chlewnej.

Zasłużeni dla Rolnictwa z Sołectwa Zbytków Państwo Gertruda i Rafał Cyrulik
Od 1967 r. prowadzili gospodarstwo o powierzchni 7,5 ha ziemi. Hodowali trzodę chlewną, bydło a także konie. Zajmowali się również uprawą roślin okopowych, z upływem lat unowocześniali swoje gospodarstwo. Dodatkowo, od 1964 r. Rafał Cyrulik pracował jako wozak mleka. W 1991 r. z powodów zdrowotnych przekazali majątek córkom.

Zasłużoną dla Rolnictwa z Sołectwa Bąków jest Pani Paulina Wacławik
Od 1985 r. prowadziła gospodarstwo rolne specjalizujące się w chowie trzody mlecznej.
W 2011 r. wraz z mężem przekazała gospodarstwo synowi. Pani Paulina zawsze służy pomocą i dobrą radą. Z wielkim zaangażowaniem pomagała w organizowaniu imprez odbywających się na terenie wsi i gminy, dożynek sołeckich oraz gminnych.

Zasłużeni dla Rolnictwa z Sołectwa Zabłocie Państwo Bożena i Stanisław Kajsztura
Są właścicielami gospodarstwa rolnego o powierzchni 45ha wraz z dzierżawą. Prowadzą hodowlę krów mlecznych i jałówek. Mleko z gospodarstwa odbiera Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu, w której są udziałowcami. Należą do Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Zasłużony dla Rolnictwa ze Strumienia Pan Jan Puzoń
Jest właścicielem gospodarstwa rolnego, w którym prowadzi hodowlę bydła i trzody chlewnej. Zajmuje się uprawą zbóż oraz traw przeznaczonych na paszę dla zwierząt. Wspierał funkcjonowanie Strumieńskiego Betlejem poprzez zaopatrywanie zwierząt w siano i słomę.Dodał: EF
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi