Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2017-04-19

wyświetleń: 853

Za nami zebranie mieszkańców Zabłocia i Zabłocia Solanki

Mieszkańcy Zabłocia i Zabłocia Solanki zebrali się w sali OSP na zebraniu wiejskim. W zebraniu uczestniczyła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Zastępcą Burmistrza Włodzimierzem  Cybulskim, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, sołtysi Zabłocia Jarosław Szast i Zabłocia Solanki Marek Czerwiński oraz dzielnicowa st. asp. Bernadeta Kiełkowska.
Spotkanie rozpoczęli sołtysi Zabłocia – Jarosław Szast i Zabłocia Solanki Marek Czerwiński, którzy przedstawili swoje sprawozdania z działalności Rad Sołeckich.
Zebranie było okazją do podsumowania realizacji zadańw 2016r. i przedstawieniu planowanych w roku 2017. Podsumowanie zrealizowanych inwestycji przedstawiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.
W 2016 roku rozpoczęła się termomodernizacja Zespołu Szkół w Zabłociu, odwodniony został plac zabaw przy przedszkolu w Zabłociu, dokupione zostały również nowe urządzenia do zabawy. Wyremontowana został też ul. Dolna, wykonano oświetlenie dojścia do cmentarza. Został wybrukowany również teren do budowy wiaty, która będzie się mieścić przy ul. Rolnej, nieopodal „Chaty nad zalewem”.
W 2017 roku zostanie dokończona termomodernizacja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, wymienione zostanie ogrodzenie placu zabaw przy przedszkolu oraz wykonana zostanie dokumentacja na realizację oświetlenia na moście przez rzekę Wisłę. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek poinformowała również o rozpoczęciu prac związanych z przygotowaniem dokumentacji do realizacji budowy kanalizacji w sołectwie.
W związku z pozyskanymi przez gminę Strumień środkami zewnętrznymi na budowę wspomnianej wiaty przy ul. Rolnej, zebrani mieszkańcy zmienili przeznaczenie funduszu sołeckiego na rok 2017, który planowano wydać na realizację tej inwestycji. Decyzją zebrania wiejskiego całość funduszu sołeckiego sołectwa Zabłocie przeznaczona zostaje na urządzenie terenu za Zespołem Szkół, z kolei fundusz sołecki sołectwa Zabłocie Solanka, zostanie przeznaczony również na tę inwestycję oraz na dodatkowe wyposażenie terenu przy Chacie nad Zalewem.
Ponadto w budżecie znalazły się pieniądze na dotację działalności Ochotniczej Straży Pożarnej i klubu sportowego, bieżące utrzymanie dróg, świetlicę środowiskową.
Zebranie było okazją do rozmów i poruszenia istotnych tematów dla mieszkańców obu sołectw m.in. dotyczących dróg, szkoły czy przedszkola.
Dodał: DK
 
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2018
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

2018/05/7 2018/05/9 2018/05/10 2018/05/18 2018/05/25 2018/05/26 2018/05/30
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi