Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2018-09-04

wyświetleń: 1695

Za nami Dożynki Gminne 2018

Za nami Dożynki Gminne 2018, które w tym roku odbyły sie w sołectwie Pruchna. 

Pierwszy weekend września, był w naszej Gminie Świętem Plonów - podsumowaniem całego roku ciężkiej pracy, uwieńczeniem zbiorów oraz okazją do wspólnej zabawy i integracji!

 

 

Podziękowania

Dawniej w czasie żniw pracowała cała wieś. Potem wspólnie dziękowano za dar urodzaju i świętowano zbieranie plonów. Lata mijają, prace rąk ludzkich zastąpiły dziś maszyny, jednak wspólne działanie i wspólna praca nadal ubogacają dożynki w Gminie Strumień. Do tego święta przygotowała się cała gmina. Tym razem główny  ciężar organizacji tej jednej z najważniejszych w gminie imprez wzięli na siebie mieszkańcy  Pruchnej wraz z gazdami dożynek Anną i Piotrem Hernikami.

 Serdecznie dziękuję wszystkim rolnikom,  sołtysom i Przewodniczącej Rady Mieszkańców Strumienia wraz z radami, radnymi i mieszkańcami.

Dziękuję przedstawicielom organizacji i stowarzyszeń m.in. Kołom Gospodyń Wiejskich, Ochotniczym Strażom Pożarnym, Policji, Hodowcom Gołębi Pocztowych, Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, Bractwu Św. Barbary, Zespołowi  Szpasowici  i wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania.  Pragnę również skierować szczególne podziękowania do koordynatora korowodu dożynkowego Tadeusza Tolasza i oczywiście wszystkich  uczestników korowodu, ktorych było prawie 80.

Dziękuję bardzo - Zespołowi Regionalnemu „Strumień”, chórowi „Echo Bąkowa” oraz chórom- „Ave” i „Nadzieja”, młodym Artystom z Zespołu Szkół  w Pruchnej  i przedszkola oraz Przedszkolu „Kubusiowa Kraina”, a także zespołowi „In Time” za udział w części artystycznej.

Dziękuję także „załodze” Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury- dyrektorowi i zastępcy wraz z pracownikami i wolontariuszami za to, że byliście zawsze tam gdzie było trzeba.  

Drodzy  mieszkańcy, jest dla mnie niezwykle wzruszające, że mimo  tak wielu bieżących spraw i obowiązków potrafiliście się zintegrować w bezinteresownym działaniu, dla wspólnego dobra. 

Raz jeszcze dziękuję wszystkim którzy włączyli się przygotowanie tego święta.

Anna Grygierek

Burmistrz Strumienia

 

Gośćmi na dozynkach byli:

Poseł na sejm Mirosław Suchoń, I Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz, Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Danuta Kożusznik, Starosta Powiatu Cieszyńskiego  Janusz Król, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego Lilla Salachna- Brzoza, Radny Powiatu Cieszyńskiego Jan Mikołajczyk, Przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu Czesław Greń wraz z radnymi, Zastępca  Burmistrza Gminy Strumień Włodzimierza Cybulski oraz pracownicy, Ks. Jacek Urbaczka z Parafii Św. Anny w Pruchnej, Ks. Tomasz Bujok oraz Ks. Karol Macura z Parafii Ewangelicko- Augsburskiej w Drogomyślu, Christian Fayolle Burmistrz Saint Martin la Plaine we Francji wraz z delegacją, Wolfgangh Rast Burmistrz Igensdorfu w Niemczech wraz z delegacją, dyrektor Regionalnego Centrum Kultury z Żyliny Sona Rehakova, Przedstawiciel Stowarzyszenie Rybackie Żabi Kraj: Stanisław Gabzdyl,  Prezes Sowarzyszenia LGD Cieszyńska Krajna Dominika Tyrna, Sołtysi i Przewodnicząca Rady Mieszkańców wraz z przedstawicielami Rad Sołeckich z terenu Gminy Strumień, Dyrektorzy Szkół, Przedszkoli oraz jednostek podległych Gminie Strumień.

 

Listy otrzymane od gości i przyjaciół Naszej Gminy:

Cały fotoreportaz można zobaczyć TUTAJDodał: SC
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
maj 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: maj

galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi