Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-01-14

wyświetleń: 1280

XII przegląd jasełkowy za nami

W Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury w Strumieniu po raz XII odbył się Przegląd Jasełek pod patronatem kustosza sanktuarium św. Barbary w Strumieniu Ks. Kanonika Jacka Kobiałki.
W tym roku historię Bożego Narodzenia zaprezentowało 6 zespołów:

  • " Figlarne Aniołki" z " z Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Strumieniu. Zespół przygotowały: Siostra Margaret, Agata Skorupka i Wioleta Perz.
  • Przedszkole im. Marii Konopnickiej w Zbytkowie reprezentowało zespół przygotowany przez panie: Lucynę Kołder i Malwinę Wróbel.
  • W tym roku wystąpiła grupa "Biedronki" z Niepublicznego Przedszkola Twórczego "To Tu" w Strumieniu. Zespół został przygotowany przez panie Martę Rajską i Magdalenę Chablak.
  • Przedszkole w Strumieniu reprezentowały dwa zespoły. Pierwszy to „Mali Odkrywcy”, który przygotowała pani: Izabela Francuz. Grupa przedstawiła humoreskę: „Jasełkowa Łezka” .
  • Drugim zespołem z przedszkola w Strumieniu była grupa „Kropeczki” przygotowana przez panie: Renata Midura i Joanna Worek.
    Przedstawili „Jasełka na wesoło”
  • Zespół "Boża Miłość" ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Śląskich w Strumieniu. Widowisko pt.: „Gwiazda jeszcze nie spadła”, były to jasełka w wersji współczesnej połączonej ze światem biblijnym. Przygotowały je panie: Ewa Faruga, Tamara Nowok i Agnieszka Gawron-Gaszczyk .

Przegląd jasełek jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem, zaprezentowano niezwykle ciekawe i głębokie scenariusze, ale momentami też zabawne teksty które sprawiły, że atmosfera tego dnia była wyjątkowa. Przegląd jasełkowy uświetnił swoim występem Chór szkolny „Canzonetta”. W przeglądzie wzięło udział 174 dzieci i młodzieży wraz z nauczycielami. Scenografię przygotowali rodzice dzieci uczęszczających do Przedszkola w Strumieniu.

Utalentowanych młodych aktorów podczas występów mieli okazję zobaczyć zaproszeni goście m.in. Ks. Kanonik Jacek Kobiałka, Ks. Prałat Oskar Kuśka, Dyrektorzy placówek oświatowych, Dyrektor domu pomocy społecznej oraz Siostra Przełożona Zgromadzenia Sióstr Szkolnych de Notre Dame w Strumieniu – s. Emanuela.Dodał: LP
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2020/08/2 2020/08/7 2020/08/8 2020/08/14
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi