Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-05-14

wyświetleń: 2975

W monografii podsumowano sto lat dziejów „Lutni”

W minioną sobotę 11 maja w sali widowiskowej Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu odbyła się premiera obszernej monografii opisującej dzieje Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia”.

W książce pt. „LUTNIA – PASJA I TRADYCJA. 100 LAT TOWARZYSTWA ŚPIEWACZEGO „LUTNIA” IM. JANA ORSZULIKA W STRUMIENIU”, której autorem jest Wojciech Kiełkowski zawarta została historia pasji muzycznej, która już od 100 lat rozwija się w Strumieniu.

W uroczystej premierze na której nie zabrakło śpiewu, refleksji i wspomnień, wzięli udział miłośnicy muzyki chóralnej oraz sympatycy „Lutni” m.in. Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.

To wyjątkowe uczucie trzymać w ręku 100 lat historii, tak bliskiego nam Towarzystwa Śpiewaczego Lutnia. Historii zebranej wysiłkiem wielu osób związanych z Towarzystwem i zapisanej na ponad 500 stronach przez Pana Wojciecha Kiełkowskiego. Gratuluję wszystkim byłym i obecnym członkom Towarzystwa z Panem Prezesem Sławomirem Parchańskim na czele. Dziękuję Panu Wojciechowi Kiełkowskiemu za ogrom pracy włożonej w wydawnictwo. – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Chór Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” należy do grona najstarszych zespołów śpiewaczych w Polsce i jest najstarszy na Śląsku Cieszyńskim. Działa od 1918 r., a jego założyciel i wieloletni prezes Jan Orszulik jest dziś jego patronem. Skupia ludzi w różnym wieku i reprezentantów rozmaitych zawodów. Wszystkich członków łączy jedno - miłość do wspólnego śpiewania.

 

Poniżej zdjęcia autorstwa Mariusza Gruszki.

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi