Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2020-02-07

wyświetleń: 356

Strażacy z OSP Pruchna podsumowali rok

W sali Gminnego Centrum Integracji Wsi w Pruchnej spotkali się druhowie z miejscowej OSP, by podsumować ubiegły rok.

W walnym zebraniu sprawozdawczym wzięli także udział Włodzimierz Cybulski - zastępca burmistrza Strumienia, Czesław Greń - przewodniczący Rady Miejskiej w Strumieniu, Marek Omozik - prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Strumieniu, Ireneusz Nowak - komendant Miejsko- Gminnego Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Strumieniu, Stanisław Świtała - radny Rady Miejskiej w Strumieniu oraz Leszek Czakon - sołtys sołectwa Pruchna.

Zebraniu przewodniczył Piotr Brańczyk, a wraz z nim prowadził je Jarosław Górski, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej. Kierowana przez niego jednostka OSP w 2019 roku brała udział w 45 zdarzeniach, w tym 7 razy wyjeżdżała do pożarów, 36 usuwała miejscowe zagrożenia, a dwa razy odebrała fałszywe alarmy. Uczestniczyła też w akcji poza terenem gminy, kiedy to pożar wybuchł w pomieszczeniach dawnej cukrowni w Chybiu.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 5 000 zł z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji druhowie z Pruchnej wzbogacili się przed rokiem o 3 mundury wyjściowe dla strażaków, 12 kompletnych mundurów wyjściowych dla młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz 3 ubrania koszarowe. Wkład własny OSP Pruchna do tych zakupów wyniósł 4 898,61 zł.

24 500 zł to z kolei pieniądze, które w ubiegłym roku wpłynęły do strażaków z gminnego budżetu z przeznaczeniem na utrzymanie gotowości bojowej (utrzymanie obiektu, paliwo, oleje, sprzęt, i remonty bieżące sprzętu i obiektów). Jednostka otrzymała także dodatkowe środki na zakup piły spalinowej w wysokości 5 750 zł.

Podczas zebrania przedstawiono również listę prac remontowo-porządkowych, jakie wykonano w 2019 roku. Między innymi uzupełniono tynk w pomieszczeniach garażowych i wymieniono tam umywalki, sprzątano teren wokół remizy oraz umyto kostki brukowe przed Centrum Integracji Wsi w Pruchnej, wyremontowano motopompę PO5/08, oraz przeprowadzono drobne remonty sprzętu znajdującego się na wyposażeniu jednostki. Remontu wymagała również motopompa pływająca NIAGARA.

W minionym roku druhowie z Pruchnej brali także udział w ćwiczeniach, zawodach pożarniczych oraz wydarzeniach ważnych dla lokalnej społeczności.

Zebranie było również okazją do ślubowania najmłodszych adeptów pożarnictwa. W szeregi strażaków wstąpiło 8 dzieci.Dodał: LP
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: kwiecień

2020/04/5
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi