Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-06-06

wyświetleń: 1364

Staromiejska Wiosna za nami

Staromiejska Wiosna 2019 przeszła już do historii. Przez dwa dni mieszkańcy gminy Strumień i goście mieli okazję uczestniczyć w licznych koncertach i atrakcjach. Bogaty program święta miasta, a do tego piękna pogoda spowodowały, że mieszkańcy chętnie przychodzili na rynek włączając się we wspólne świętowanie.

Tradycyjnie uroczystego otwarcia Staromiejskiej Wiosny dokonali: Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Przewodniczący Rady Miejskiej, Czesław Greń. Do Strumienia przybyli zacni goście m.in. Stanisław Szwed wiceminister Pracy Rodziny i Polityki Społecznej, Mirosław Suchoń Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Janina Żagan wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, Janusz Hudziec, Janusz Dziedzic i Stanisław Mendrek radni Powiatu Cieszyńskiego, Zastępca Wójta Gminy Chybie Ewelina Dobrowolska-Radomińska. Nie zabrakło również gości z Czech.

 W sobotę  uczestnicy bawili się między innymi przy dźwiękach legendarnych i doskonale znanych utworów zespołu Dżem w wykonaniu Skazanych Na Bluesa i Macieja Lipiny. Udany sobotni wieczór zapewnili również Andrzej i Maja Sikorowscy. W tym roku pierwszy dzień Staromiejskiej Wiosny przypadał w Dzień Dziecka, toteż nie zabrakło ciekawego programu dla najmłodszych.

Niedzielne popołudnie wypełniły występy przedszkolaków, po których na scenę wkroczyły pełne energii grupy taneczne działające przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury. Na strumieńskiej scenie gościł również Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej im. Janiny Marcinkowej. Światowe hity okraszone dawką dobrego humoru w osobliwych, śląskich aranżacjach zaprezentowały popularne Frele. Nie zabrakło również lokalnego akcentu w postaci koncertu strumieńskiej grupy rockowej 8 lat w Tybecie. Niedzielny wieczór zakończył zespół Lao Che, który zagrał między innymi utwory z pokrytej złotem i nagrodzonej Fryderykiem płyty "Wiedza o społeczeństwie".

Podczas Staromiejskiej Wiosny nie zabrakło strefy dla dzieci, strefy wystawienniczej, edukacyjnej i gastronomicznej.

Dziękuję całej ekipie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu z wolontariuszami, pracownikami  Zakładu Gospodarki Komunalnej, służbom mundurowym i wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Dziękuję Wam, że byliście i świętowaliście z nami Staromiejską Wiosnę – mówi Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć na facebooku: I DZIEŃ

                                                                 II DZIEŃ

 

Zdjęcia autorstwa Mariusza Gruszki

 

 Dodał: AB
 
Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2020/07/18
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi