Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2021-01-12

wyświetleń: 271

Przypomnienie o obowiązku oznakowania posesji

Zgodnie z przepisami art. 47b, ust. 1, 2 oraz 4 ustawy z dnia 17 maja 1989r. „Prawo geodezyjne i kartograficzne” (Dz. U. z 2020 r. poz. 2052 ze zm.) Burmistrz Strumienia przypomina o obowiązku umieszczania tabliczek z numerami porządkowymi, który należy do właścicieli nieruchomości zabudowanych lub innych osób, które takimi nieruchomościami władają, a są uwidocznione w ewidencji gruntów i budynków.

 

 

Na tabliczce z numerem porządkowym nieruchomości umieszcza się oprócz numeru porządkowego również nazwę ulicy, placu lub osiedla.

 

Tabliczka z numerem porządkowym powinna być umieszczona w widocznym miejscu na ścianie frontowej budynku. W przypadku, gdy budynek położony jest w głębi ogrodzonej nieruchomości, tabliczkę z numerem porządkowym umieszcza się również na ogrodzeniu.

 

Jednocześnie Burmistrz Strumienia informuje, że zgodnie z art. 64 § 1 i 2 ustawy z dnia 20 maja 1971r. Kodeks wykroczeń (tekst jednolity Dz. U. z 2015r, poz. 1094 z późn. zm.), kto, będąc właścicielem, administratorem, dozorcą lub użytkownikiem nieruchomości, nie dopełnia obowiązku umieszczenia w odpowiednim miejscu albo utrzymania w należytym stanie tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości, nazwą ulicy lub placu albo miejscowości, podlega karze grzywny do 250 złotych albo karze nagany. Tej samej karze podlega, kto nie dopełnia obowiązku oświetlenia tabliczki z numerem porządkowym nieruchomości.

 

Właściwe oznaczenie nieruchomości poprzez odpowiednio duże numery porządkowe wraz z wyraźną nazwą ulicy oraz odpowiednie oświetlenie ułatwia lokalizację danego budynku, a także ma wpływ na Nasze bezpieczeństwo. Brak właściwej tabliczki z numerem porządkowym może powodować trudności z dotarciem pod wskazany adres służbom ratowniczym czy porządkowym ale także firmom kurierskim oraz wykonującym usługi odbioru odpadów komunalnych.

 

 

 Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2021/01/5
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi