Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-11-26

wyświetleń: 209

Ogólnopolski Konkurs Sztuki Nieprofesjonalnej rozstrzygnięty!

W sali widowiskowej strumieńskiego emgok-u odbył się finał XIX Ogólnopolskiego Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej.

W tegorocznej edycji wzięły udział 72 osoby rywalizując w czterech kategoriach: malarstwo, rękodzieło artystyczne, poezja, fotografia. W sumie ocenie poddano 126 prac.

Motto konkursu jak co roku, pochodziło z twórczości poetki i brzmiało:

Już tylko białej sukni czekać
i dnia zaślubin z
Matką - Ziemią.
Ach czasie,
czemuż tak uciekasz?
Zwolnij!...
O, wiem,
że proszę
nadaremno...

Fragment utworu pochodzi z wiersza Emilii Michalskiej pt. U schyłku (zbiorek Jesienne liście).

 

Uroczystemu wręczeniu nagród i dyplomów przez Zestępcę Burmistraz Strumienia Włodzimierza Cybulskiego i dyrektora emgoku Bogusława Żydka, towarzyszyła audiowizualna prezentacja wszystkich prac zgłoszonych do konkursu oraz otwarcie wystawy.

 Wystawę pokonkursową można oglądać w galerii Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu od 22 listopada do 30 grudnia 2019 r. 

 

Poniżej przedstawiamy wyniki:

 

KATEGORIA MALRSTWO I GRAFIKA

 

Skład jury:

  • dr hab. prof. UŚ Urszula Szuścik - Zakład Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej w Cieszynie
  • Fryderyk Parwicki – artysta, plastyk, fotograf, wielokrotny laureat Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej
  • Krystyna Nikiel – artystka, plastyk, absolwentka ASP w Katowicach. Na co dzień pracuje w pracowni plastycznej Teatru Lalek Banialuka w Bielsku-Białej. Prowadzi także warsztaty min. w Ośrodku Kultury w Strumieniu

 

Jury przyznało następujące nagrody:

 

I   nagroda – Teresa Pryczek, Zbytków, „Przemijanie”

 

II nagroda  – Jakub Kłosok, Wodzisław Śląski, „Latawiec”

 

III nagroda Krystyna Nowak, Łaziska Górne, „Na zawsze”

 

Wyróżnienie – Alicja Mecner, Mikołów, „Przeznaczenie”

 

 

KATEGORIA RĘKODZIEŁO ARTYSTYCZNE

 

Skład jury:

  • Joanna Piechaczek- hafciarka, znawczyni różnorakich technik rękodzielniczych
  • Krystyna Wacławik - artystka, hafciarka, znawczyni różnorakich technik rękodzielniczych
  • Martyna Szymik-Kasza - artystka, plastyk

 

 

Jury przyznało następujące nagrody:

 

I   nagroda – Zofia Tomeczek, Jastrzębie-Zdrój, wycinanka „Ach! Czasie...”

 

II  nagroda  – Danuta Szpernol, Strumień „Bluzka-koronka irlandzka”

 

III nagroda – Włdysława Wala, Wisła Mała „Drzewko szczęścia”

 

Wyróżnienie – Małgorzata Mrowiec, Meszna, rzeźba w piaskowcu „Przemijanie”

 

 

 

KATEGORIA POEZJA

 

Skład jury:

  • Tomasz Nowak – dr hab. nauk humanistycznych
    w zakresie językoznawstwa, pracownik Instytutu Języka Polskiego im. Ireny Bajerowej UŚ w Katowicach Zakładu Leksykologii i Semantyki;
  • Anna Mazur – pedagog, poetka z Drogomyśla, autorka kilku tomików wierszy, uhonorowana wieloma nagrodami animatorka życia kulturalnego;
  • Renata Moczała – pisarka, autorka kilku tomików wierszy, licznych opowiadań w prasie, laureatka wielu nagród literackich.

 

 

Jury przyznało następujące nagrody:

 

I   nagroda – Bogusława Chwierut, Libiąż „Zatrzymać”

 

II  nagroda – Henryk Liszkiewicz, Piła „xxx”

 

III nagroda  – Zofia Micza, Pszczyna „Pieśń o jesieni”

 

Wyróżnienie – Barbara Wójcik, Dąbrówka Gorzycka, „Wędrówka”

 

 

KATEGORIA FOTOGRAFIA (GRUPY MŁODSZA I STARSZA)

 

Skład jury:

  • Fryderyk Parwicki - artysta, plastyk, fotograf, wielokrotny laureat Konkursu Sztuki Nieprofesjonalnej im. Emilii Michalskiej
  • Michał Piekarski- fotograf, przyrodnik
  • Krystyna Nikiel - artystka, plastyk

 

 

Jury przyznało następujące nagrody:

 

GRUPA MŁODSZA

 

I   nagroda – Aleksandra Stawicka, Pawłowice, „W oczekiwaniu”

 

II  nagroda Kalina Mendrek, Zbytków, „Przejście między porami”

 

III nagroda nie przyznano

 

Wyróżnienie nie przyznano

 

 

GRUPA STARSZA

 

I   nagroda – Barbara Karnas-Greń, Dębowiec, „I tylko smutna tafla wspomnień“

II  nagroda nie przyznano

III nagroda nie przyznano

 

Wyróżnienie – Ewa Piechaczek, Ochaby Małe, „Jesienna rapsodia"

 

Pomysłodawcą i Organizatorem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu.

 

 

 

 



Dodał: AB
 
Biuletyn informacji publicznejBiuletyn informacji publicznej
Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

2019/12/6 2019/12/7 2019/12/8 2019/12/14 2019/12/15 2019/12/16
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi