Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2015-03-19

wyświetleń: 5858

Odbyło się zebranie wiejskie w Zabłociu Solance

Po raz pierwszy mieszkańcy sołectwa Zabłocie Solanka wybrali Sołtysa i Radę Sołecką. Pierwsze zebranie wiejskie tej społeczności, odbyło się 17 marca w Chacie nad Zalewem. Obecni byli: Anna Grygierek Burmistrz Strumienia, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń, Radni Zabłocia i Zabłocia Solanka – Aleksander Kajstura i Henryk Uchyła oraz mieszkańcy.

Zabłocie Solanka ma swojego Sołtysa i Radę Sołecką. Swoich przedstawicieli wybrali mieszkańcy na zebraniu wiejskim. Zebranie poprowadziła Ilona Szczypka, która przywitała mieszkańców i zaproszonych gości. – To moment historyczny. Po raz pierwszy w historii wybrany zostanie Sołtys i Rada Sołectwa. Bardzo dziękuję wszystkim za przybycie – mówiła Anna Grygierek, Burmistrz Strumienia.

Jednym z pierwszych punktów obrad był wybór Komisji Uchwał i Wniosków, do której zostali wybrani Grzegorz Janik i Jerzy Kupczak. Następnie dokonano wyboru Komisji Skrutacyjnej na potrzeby wyboru sołtysa. Przewodniczącym został Marek Labza, a członkiniami komisji Beata i Dominika Wojtek.
Zgłoszono jedną kandydaturę sołtysa. Ostatecznie na to stanowisko wyborem mieszkańców powołany został Marek Czerwiński. – Dziękuję bardzo za wybór. Obiecuję, że będę Was godnie reprezentował – powiedział sołtys.

Następnie ponownie powołano komisję skrutacyjną na potrzeby wyboru Rady Sołeckiej w skład której weszli Stanisław Wyleżuch, Marek Czerwiński i Dominika Wojtek.
Zgłoszono czterech kandydatów do rady sołeckiej – Grzegorza Janika, Marka Labzę, Beatę Wojtek i Łukasza Żur. Mieszkańcy wybrali członków trzyosobowej Rady Sołeckiej – Grzegorza Janika, Beatę Wojtek i Łukasza Żur.

Zebranie sołeckie  było również okazją do zadawania pytań i dyskusji. Na pytania szczegółowo odpowiadała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Czesławem Greniem. Pytano na jakim etapie są prace związane z utworzeniem strefy uzdrowiskowej, o remont mostu na rzece Wiśle czy remonty dróg w sołectwie. Wnioskowano też o remont ul. Brzegowej w Zabłociu.
 Dodał: DK
 
Powszechny Spis RolnyNarodowy spis powszechny


Gminny portal MapowyGminny portal Mapowy Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/2 2021/10/4 2021/10/6 2021/10/16 2021/10/17 2021/10/21 2021/10/22
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi