Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-05-08

wyświetleń: 2865

Marzenia się spełniły – OSP Bąków ma nowy wóz!

4 maja odbyła się uroczystość przekazania i poświęcenia nowego wozu pożarniczego dla OSP w Bąkowie, na który jednostka czekała od  lat. Przekazanie samochodu było częścią Miejsko-Gminnych obchodów Dnia Strażaka.

Wóz strażacki VOLVO FL 4x4 kosztował 770 103,00 zł., a koszty jego zakupu pokryła gmina Strumień przy współudziale finansowym Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Narodowego Funduszu Środowiska i Gospodarki Wodnej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz środków własnych jednostki.

Dowódcą sobotniej uroczystości był Komendant Miejsko-Gminny dh Ireneusz Nowak, który przeprowadził przegląd pododdziałów i przekazał raport o gotowości do rozpoczęcia uroczystości dh Markowi Omozikowi Członkowi Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP. Następnie poczet flagowy zawiesił flagę państwową na maszt.

Zaproszonych gości powitał Prezes OSP Bąków dh Marian Hus, który przedstawił również krótki rys historyczny jednostki.

W ceremonii uczestniczyli m.in. Wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń wraz z radnymi Stanisławem Balasem, Pawłem Starczynowskim i Bogusławem Wawrzyczkiem, Marek Omozik Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Kpt. Tomasz Szymala Przedstawiciel Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Cieszynie, Komendant Miejsko-Gminny dh Ireneusz Nowak, Proboszcz Ks. Jan Palka, Sołtys Bąkowa Roman Kaczorowski, Przewodnicząca KGW Krystyna Mrowiec, a także delegacje z zaprzyjaźnionych jednostek: OSP Jarząbkowice, OSP Kryry, OSP Kończyce Małe, delegacje jednostek z terenu gminy Strumień, przedstawiciele z partnerskiej jednostki Hasiči Horní Datyné z Vratimova oraz delegacja PCK z Bielska-Białej

W trakcie uroczystości odbyło się poświęcenie samochodu strażackiego, którego dokonał Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Bąkowie ks. Jan Palka. Akt przekazania wozu w imieniu władz samorządowych odczytał Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń. Symbolicznego przekazania poprzez przecięcie wstęgi dokonała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek i Radny Stanisław Balas wraz z przedstawicielami mieszkańców: Panią Katarzyną Steklą i Panem Rafałem Gluzą. Po czym dh Marek Omozik Członek Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP i kpt. Tomasz Szymala przedstawiciel PSP w Cieszynie przekazali kluczyki naczelnikowi OSP Marcinowi Kajsturze oraz kierowcy Krzysztofowi Pietrzykowi.

Pozyskany wóz pożarniczy zyskał imię FRANCISZEK. Imię to ma upamiętnić Pana Franciszka Gawłowskiego jednego z pierwszych założycieli OSP w Bąkowie. Matką Chrzestną samochodu została Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

W uroczysty nastrój wprowadziła zebranych Orkiestra Dęta z Chybia.

W dowód wdzięczności strażacy z OSP Bąków wręczyli tabliczki pamiątkowe, osobom, które miały swój wkład w pozyskanie wozu. 

Oficjalną część uroczystości zakończyły przemowy zaproszonych gości. Gratulowali oni jednostce nowego samochodu oraz dziękowali za dobrą i ofiarną służbę strażaków ochotników.

Jestem dumna i szczęśliwa, że udało się doprowadzić do zakupu samochodu dla OSP Bąków. Uczestniczymy w historycznym momencie. Lata starań, oczekiwań mają dziś swój szczególny dzień. Drodzy strażacy, wasza służba daje ludziom to co najważniejsze. Daje pewność, że gdy spotka ich nieszczęście, bez wahania ruszycie im z pomocą. Z tym większą satysfakcją przekazaliśmy dziś w Wasze użytkowanie ten nowy pojazd. Życzę Wam, aby szczęśliwie dowoził Was na miejsce akcji i z powrotem oraz skutecznie pomagał w ratowaniu mienia, a przede wszystkim zdrowia i życia mieszkańców gminy Strumień i regionu. – mówiła Burmistrz Strumienia Anna Grygierek.

Nowy samochód wraz z jego wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków i skuteczności w działaniu oraz niesieniu pomocy wszystkim, którzy będą jej potrzebować.

 

Więcej zdjęć można zobaczyć na FACEBOOKUDodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi