Gmina Strumień - oficjalna strona

Urząd Gminy Strumień

2019-10-15

wyświetleń: 3867

Konkurs „Piękna Wieś województwa śląskiego” rozstrzygnięty!

W Sali Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyło się doroczne forum sołtysów województwa śląskiego podczas którego tradycyjnie podsumowano coroczny konkurs „Piękna wieś województwa śląskiego”. W tym roku gmina Strumień została nagrodzona w dwóch kategoriach.

 

Cyklicznie organizowane przez Urząd Marszałkowski spotkanie stwarza możliwość wymiany informacji i doświadczeń. Jest platformą, na której sołtysi i samorządowcy omawiają problemy związane z rozwojem terenów wiejskich w województwie śląskim.

 

W spotkaniu, które odbyło się 10 października br. nie mogło zabraknąć delegacji z gminy Strumień. Gminę w Katowicach reprezentowali: Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń wraz z delegacją.

 

Podczas pierwszego dnia Forum możliwe było zaznajomienie się z działaniami innowacyjnymi podejmowanymi na gruncie obszarów wiejskich, które w znaczący sposób mogą ułatwić życie i pracę rolników.

 

Wręczono również nagrody Marszałka Województwa Śląskiego przyznane w konkursie „Piękna wieś województwa śląskiego”. W tegorocznej edycji gmina Strumień została nagrodzona aż w dwóch kategoriach.

Nagrodę za I miejsce w kategorii „najpiękniejsza zagroda województwa śląskiego” odebrali Państwo Wioletta i Janusz Mróz z Pruchnej.

Wyróżnienie w kategorii „Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi” za Mini tężnię solankową w Drogomyślu w imieniu sołectwa i gminy Strumień odebrała Burmistrz Strumienia Anna Grygierek, sołtys Drogomyśla Zbigniew Podyma oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Czesław Greń.Dodał: AB
 
Powszechny Spis RolnyPowszechny Spis Rolny


Jakość powietrza - strona zostanie otwarta na nowej karcieJakość powietrza Elektroniczna administracja Gminy Strumień - strona zostanie otwarta na nowej karcieElektroniczna administracja Gminy Strumień Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieMiejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu
biblioteka w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karciemapa Sport w strumieniu - strona zostanie otwarta na nowej karcieSport w Strumieniu

Kalendarz

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2021/01/5
galeriagaleria zdjęć

Współpracujemy

lokalna grupa działania cieszyńska kraina stowarzyszenie rozwoju i wspolpracy regionalnej śląski związek gmin i powiatów związek gmin wiejskich rzeczpospolitej polskiej związek miast polskich lokalna grupa rybactwa zabi kraj fundacja zdrowia slaska cieszynskiego hufiec ziemii cieszynskiej polska sieć odnowy o rozwoju wsi